Wpis z mikrobloga

Jaki zegarek polecacie do biegania, żeby w miarę rzetelnie mierzył parametry tętna, trasy itp.
Zaczynam przygodę z bieganiem, więc nie chciałbym płacić więcej niż 500zł
Aktualnie mam jedynie opaskę MiBand 5, czy według Was ona jest wystarczalna?
#bieganie #smartwatch
  • 11
@kuppaa: a na co ci parametry tetna? Trasę, czyli chodzi o odległość? To musiałbyś mieć gps, którego miband nie ma, musisz do niego mieć podpięty telefon, wiec równie dobrze możesz biegać z samym telefonem.
Popatrz za używkami garmina to znajdziesz pare modeli poniżej 500zl
@Tigermass chciałbym mierzyć tętno, ze względu, że bardzo nie chciałbym nadwyrężać serca (u mnie ok, ale w rodzinie byly przypadki chorób, więc nie chciałbym biegać z tętnem zawałowym) - jest to dla mnie ważne.
Telefon i tak raczej ma się zawsze przy sobie, więc kwestia braku gps w zegarku nie jest dla niego czerwoną kartką
@kuppaa: No to biegasz tylko z telefonem i tyle. Bez sensu wydawać kase na coś co tak naprawdę ci nic nie da. Co do tętna z nadgarstka to jest ono nieprecyzyjne podczas aktywności i działa z opóźnieniem. I to nieważne czy wydasz 200 czy 3000zl. Lepiej zainwestować w pas na klatkę, bo działa trochę lepiej, ale nadal brakuje do ideału.
Biegając „na tętno” musiałbyś tez się zbadać i wyznaczyć strefy tętna.
@kuppaa:
1. Jesli w rodzinie masz sercowcow - #!$%@? na badania, ekg usg itd. I tak cie to nie ominie, a lepiej wiedziec wczesniej niz pozniej.

2. zegarek fajna rzecz i fajny gadzet. Ale tak po prawdzie 500zl to jest lipna kwota. Za malo na cos sensownego, czym bedziesz sie cieszyl dluzej, za duzo na smartbandy, ktorych funkcjonalnosc jest dyskusyjna. Nie radzilbym pakowac sie w chinskie smartwatche, bo tam z softem,
@kuppaa: Polecam najtańszy zegarek Garmina, który ma sugerowane treningi (tu więcej info i lista urządzeń). Chyba będzie to Forerunner 55, ale to do sprawdzenia. Garmin jest firmą, która zdecydowanie ma know-how, żeby zaufać temu co mierzy a sugerowane treningi jak sama nazwa wskazuje będą na podstawie monitorowanych przez zegarek parametrów (puls, zmęczenie, stres, sen, poprzednie treningi) sugerować Ci trening, który będzie dla Ciebie optymalny - nie przetrenujesz, ale i
@kuppaa chyba najtańszą opcją z dobrym pomiarem tętna i gps oraz treningami biegowymi to huawei watch gt runner ale to cena około 650zl