Wpis z mikrobloga

#spacex #elonmusk #zarzadzanie

Inżynierowie mówią Muskowi: "to się nie uda, rakieta jeszcze nie jest gotowa do startu!", a on na to "gówno mnie to obchodzi, jutro start!".

Wszyscy się spinają i robią co mogą, ale to jest niemożliwe, żeby się udało.

Musk przy starcie siedzi zadowolony i tylko patrzy kiedy jebnie. A może jednak się uda. "O, wystartowała, zajebiście. A mówili, że nie jest gotowa... o, jednak jebło" xD

Takie typowe zarządzanie Janusza. Kazać zrobić niemożliwe, ktoś próbuje i wypruwa sobie żyły, wiadomo, że się nie uda, ale co kogoś zagonił do roboty to jego.

Chociaż rakieta nie dotarła do przestrzeni kosmicznej, "wynik był mniej więcej taki, jakiego się spodziewałem, a może nawet nieco przekroczył moje oczekiwania" - powiedział Musk.


https://spidersweb.pl/2023/05/elon-musk-ujawnia-szczegoly-katastrofy-starship.html
  • 24
  • Odpowiedz
Ale niby jak od zera? Brzmi to tak jakby Elon przyjał tylko żółtodziobów co nie wiedzą nic o rakietach, odciął od literatury i kazał wymyślić rakiety na nowo. :)


@KaloszSzatana: Oczywiście, że nie wymyślali całej technologii od początku ;-) ale mimo wszystko bardzo dużo rzeczy.

Zaczynał od zera w sensie firmę, bez doświadczenia, bez ludzi, bez known-how, bez zamówień rządowych, bez porządnego finansowania, etc... Inżynierów z NASA to oni pozyskali później,
  • Odpowiedz
@mk321 jak dla mnie to jest typowe zadanie dla szefa, pracownicy będą bez końca chcieli przedłużać prace, ciągle coś poprawiać, dlatego musi być nad nimi szef który powie #!$%@? na jutro ma być gotowe, nie ważne czy to Rocket science, IT korpo czy nawet szpital.
  • Odpowiedz
Inżynierowie mówią Muskowi: "to się nie uda, rakieta jeszcze nie jest gotowa do startu!", a on na to "gówno mnie to obchodzi, jutro start!".


@mk321: #takbylo

aha i pewnie dlatego booster złączyli ze Starshipem S24 który budowali 1.5roku


@wpt1: Booster 7 złączyli z S24 ponieważ booster i statek są parowane już na etapie projektu, gdy jeszcze nie wiadomo czy dana para w ogóle dostanie szansę lotu czy zostanie pominięta na
  • Odpowiedz
separacji i odpalenia silnikow drugiego stopnia.


@sickonce: Do separacji nie doszło, ponieważ na skutek wyłączenia zbyt dużej liczby silników boostera Starship nie miał odpowiedniej prędkości ani wysokości.
  • Odpowiedz