Wpis z mikrobloga

Jak się nauczyć majsterkować?
Jestem totalnym nieudacznikiem, chciałbym się ogarnąć. Mój ojciec wolał butelkę wódki niż nauczyć mnie czegoś pożytecznego, ale nie będę już do tego wracać, bo to nic nie zmieni.

Wynajmuję kawalerkę (nie moja), tu za bardzo nie ma nic do remontowania i naprawiania.
Jak się tego nauczyć w takich okolicznościach? Najlepiej od podstaw. Jestem 30+ i nie ukrywam, że mi wstyd, więc chciałbym szybko to nadrobić.

#majsterkowanie
#majsterkujzwykopem
#wychodzimyzprzegrywu
#budujzwykopem
#niebieskiepaski
AlexBrown - Jak się nauczyć majsterkować?
Jestem totalnym nieudacznikiem, chciałbym s...

źródło: temp_file.png6893695225925538525

Pobierz
  • 16
@AlexBrown: Poprostu coś zbuduj. Zacznij od jakichś prostych rzeczy. Karmnik dla ptaków, jakaś skrzynka, półka na ścianę itp. Najpierw stwórz pomysł w głowie, potem przelej go na papier z wymiarami(albo jako projekt np w sketchupie), a nastepnie to poprostu zrealizuj.
A i na starcie musisz się zastanowić w jakim materiale będziesz robił : drewno czy metal i tego się trzymaj, bo skill jest "niezamienny".
@AlexBrown: Kretyński tekst z tymi paskami. Niczego nie zbudowaliśmy, bo czy to za komuny czy przed wojną zielonego pojęcia o tym co znaczą paski nie miała większość mężczyzn, zarówno ci reprezentujący elity intelektualne jak i ci zajmujący się innymi niż ślusarstwo pracami fizycznymi. Sam mam komplet gwintowników, ale o paskach dowiedziałem się z netu jak trzeba było coś nagwintować. A mam akurat te składające się z dwóch sztuk w komplecie, tak
@AlexBrown: Bo jak mam ci odpowiedzieć, skoro takich rzeczy człowiek uczy się jak zajdzie potrzeba. No rozwali ci się powiedzmy jakaś armatura pod zlewem kuchennym, więc rozkręcasz i patrzysz co tam do czego pasuje, jak to jest zbudowane i co tam naprawić i wymienić i tyle. Dzisiaj masz łatwo jak wuj, bo jest internet. Odpalasz sobie "Mario budowlańca" czy coś w tym typie i obczajasz swój problem i kombinujesz (
@AlexBrown: zależy co chcesz robić. Kup wiertarkę, odpowiednie wiertła, znajdź kawałek deski, obrób ją papierem ściernym, pomaluj we wzorki, przykręć do niej haczyki i zrób wieszak na ścianie. Rozłóż i złóż jakiś stary komputer, wymień w aucie świece, filtry powietrza, zdemontuj syfon w zlewozmywaku i oczyść go, oczyść okucia okienne i nasmaruj je.
@AlexBrown: majsterkowanie to tak szeroka dziedzina że ciężko o jakąś konkretną poradę. Ja w wieku 20 lat nie umiałem praktycznie nic z takich rzeczy, kupiłem rower na studiach i szkoda mi było kasy na serwis to kupiłem sobie narzędzia (nie skrzynkę, ale stopniowo jak czegoś potrzebowałem) i samemu serwisuję, jak czegoś nie wiem to wszystko jest w necie, już 3 swoje rowery obecnie serwisuję + 2 różowej, kupę hajsu zaoszczędziłem. Ktoś