Wpis z mikrobloga

#pit #finanse #pracbaza
Czołem,
Szybkie pytanko - jak to jest w kwestii wglądu pracodawcy na moje zeznanie podatkowe? Z tego co piszą (pisali w 2k19) w internetach, to moja firma może (mogła) w banalny sposób sprawdzić, czy nie dorabiam sobie na boku - mają mój PIT11, mają mój PESEL, więc mają wgląd na mój portal E-PIT. Z tego co teraz patrzyłem, to konieczne jest także posiadanie przez nich wglądu na PIT37, a ten jak mniemam jest już tylko dla mnie i jest objęty tajemnicą skarbową (czy ktoś z księgowości może go posiadać)?
Albo bardziej ogólnikowo - chcę sobie dorobić na boku (na B2B/umowie zlecenie), ale jestem w swojej firmie na UoPie objęty umową lojalnościową i trochę martwi mnie zapis w umowie o dosyć srogiej karze za niewywiązanie się z tego. Jest jakiś inny sposób dla pracodawcy na sprawdzenie mojej "lojalności" niż wgląd na zeznanie? Pomijam sytuacje, w której kierownik spotka mnie przypadkiem w innym miejscu pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
mają mój PIT11, mają mój PESEL, więc mają wgląd na mój portal E-PIT


@Stachuuuuu: a to nie trzeba wpisać sumy przychodów z wszystkich pit11 podczas logowania?
ale co do zakazu konkurencji to wcale nie trzeba specjalnie szukać, wystarczy że ktoś zna kogoś i przypadkiem może wypłynąć że gdzieś dorabiasz
@darek-jg: nie wiem jak to do końca wygląda, jeśli do systemu wpłynąłby więcej niż jeden PIT11 - w moim przypadku wystarczyło podać jedną pozycję z PIT37 z 2021, jedną pozycję z PIT11 z 2022 oraz przy drugim etapie weryfikacji kwotę nadpłaty podatku z PIT37, również z 2021