Wpis z mikrobloga

@piotrveyner: cokolwiek od LG, co do wielkości, jak już ktoś wspomniał, z tej odległości i 75 może byc małe, ja mam 65 i odległość od kanapy jakieś 3 m, jak bym mógł to kupiłbym większy, sam zobaczysz
@Evzen_Huml: LEDowe LG są w większości na matrycy IPS i tak delikatnie mówiąc niezbyt dobre. Na OLEDa trzeba by było pomnożyć budżet x2.

@piotrveyner takie dwie najtańsze opcje z 75” to Sony 75x85k i Samsung 75q80b. Nie powinny kosztować więcej niż kolejno 6500 i 7000zł, jeżeli jest więcej to radzę poczekać. Q77b który wysłałeś wyżej ma krawędziowe podświetlenie matrycy, w skrócie totalny brak czerni, clouding i przy wyświetlaniu jasnego elementu na
@ostr96: a teraz nie jest dobry czas na kupienie czegoś z wyprzedaży minionego rocznika? jakoś tak mi się to czasowo kojarzy, że właśnie wchodzą nowe modele, I tak ja tylko o oledzie wspominłem, żadne ledy ;)
@Evzen_Huml: Teoretycznie tak, w praktyce nowych modeli jeszcze nie ma w sklepach, mniej więcej za około miesiąc zacznie się ten bum cenowy. Natomiast tutaj tez trzeba uważać żeby nie przegapić momentu - dobra cena, dużo ich pójdzie i zostaną same poekspozycyjne. Te ceny które napisałem wyżej są wg. mnie akceptowalne jak za te modele, ale jest szansa kupić je taniej.
@ostr96: A co ma wspólnego krawędziowe podświetlenie do braku czarni? Przede wszystkim typ matrycy (VA, IPS, OLED) jest od tego zależny, a nie rodzaj podświetlenia tejże.
Clouding możesz mieć w każdym tv praktycznie, nawet w tych najdroższych, z wyjątkiem OLEDów.
@chim3ra: porównaj sobie q80b z full array led z q77 który ma krawędziowe to sam zobaczysz. Strefowe wygaszanie robi swoje, do oleda daleko ale 100x lepiej niż przy krawedziowym. Tak samo ten Sony o którym pisałem z direct led.
@ostr96 Ale ja nie biorę pod uwagę w porównaniu strefowego wygaszania, bo to zawsze będzie lepsze rozwiązanie.
Zwracam uwagę, że jeśli matryca będzie VA to nieważne czy będzie Edge Led, Direct Led czy Dual Led to czerń będzie na zadowalającym poziomie w porównaniu do IPS i pochodnych.
@maviek92 Teraz jeszcze w promocji jest TCL c735/qled 860 w RTV Euro AGD za 5990 też z możliwością rat 0%.
Jasne, nie ma lokalnego wygaszania, ale posiada otwarty system Google TV, obsługę Dolby Vision i jest tysiąc tańszy.