Wpis z mikrobloga

#oculus
Dzisiaj kupiłem i mój pierwszy raz z Quest2 już mam za sobą. Jestem rozczarowany jakością obrazu. Daleko mu do ostrości. W grach jeszcze ujdzie, ale czytanie tekstu to męczarnia.
Cała reszta super. Grywalność, reakcja na kontrolery, śledzenie otoczenia super.
Czekam na Quest 3 z lepszym ekranem i soczewkami.
PS. Granie w golfa w ciasnym pokoju to ryzykowna sprawa xD
  • 12
  • Odpowiedz
@Bruno76: @shogun12345678 Teraz możecie się ze mnie śmiać. Ja normalnie nosze okulary, ale z bardzo bliska widzę dobrze bez okularów to pomyślałem, że skoro soczewki są tak blisko oczu to nie musze okularów zakładać xD
Teraz założyłem okulary i obraz się ostry zrobił :D
Inna sprawa, że okulary okrutnie gniotą mi gębę i w ogóle założyć google to teraz masarka. No ale widziałem można jakieś tam soczewki korekcyjne dokupić do tego.
  • Odpowiedz
@BobekNierobek: bo masz na gumce, to Cię gniotą. Jakieś akcesoria chyba brałeś pod uwagę przed zakupem samych gogli? No to zacznij od dobrego head strapa. Ja mam taki z uchwytem na powerbank i w sumie rzadko jest mi potrzebna dodatkowa energia, ale sam powerbank robi dobrą przeciw wagę
  • Odpowiedz
@BobekNierobek: nikt się nie śmiał, była mała szansa że to przez wadę wzroku, bo zazwyczaj nawet z wadą dobrze widać, no ale widać akurat trafiło na ten przypadek :). Fabryczna guma faktycznie mogła by być lepsza bo niektórzy porównują ją do papieru ściernego. Dzięki za link do soczewek
  • Odpowiedz
@BobekNierobek: na samym początku pomyślałem tak samo, że bez okularów da radę :D skończyło się tez na soczewkach - wybrałem jakieś od chińczyka akurat. Szkła dobre, plastik średniawy.
Co istotne w tych soczewkach, a nikt o tym chyba nie mówi - nasadki, które nakładasz na wizjery są (mogą) być na tyle grube, że zostawią mało miejsca na nos, co jeszcze przy ustawieniu odstępu pomiędzy wizjerami na 1 może być problematyczne. Ale
  • Odpowiedz