Wpis z mikrobloga

@luxkms78: @DeadIy:

Mnie dodatkowo zastanawia dlaczego inne stacje mają te same ceny?


Większość (być może wszystkie) z zagranicznych koncernów paliwowych działających w Polsce kupuje paliwo od Orlenu, bo nie mają w Polsce swojej rafinerii. Jeżeli kupują od Orlenu po dość wysokich cenach, to nagle okazuje się, że po doliczeniu marży pozwalającej na funkcjonowanie nie ma zbytnio pola do obniżek - w efekcie ceny wszędzie są podobne.
Jeżdżę co tydzień przez Czechy i tak się składa, że paliwo jest o 10-20 groszy tańsze. A tydzień temu gdy u nas było za 6.80 tankowałem za 30.9koron/litr ON co daje 6.02 zł. Więc nie #!$%@? głupot. A przypominam, że w Czechach paliwk często i gęsto pochodzi z rafinerii Obajtka. @vitovia
Polakom znacznie lepiej idzie liczenie zdrowasiek niż pieniędzy X

Proponuje odebranie prawa jazdy z chwilą przejścia na emeryturę.
Wtedy główny elektorat PISu będzie głosować w sprawach "ich niedotyczacych" [ im obcych ] i zawsze za PISem, bo czemu nie.

A wuc będzie mógł kontynuować narrację że jest świetnie. Zwłaszcza na prowincji.
@luxkms78: 5,45 to było po obniżce vatu. Jak uwzględnisz inflacje, porównasz cene do innych krajów, to już nie wygląda to tak kolorowo. Ale wtedy takie obrazki, by się nie sprzedawały za dobrze na wykopie.


@brakslow: VAT to osobna bajka też niechlubna - a może by tak zrobić jak w USA w takim np Texasie? Ceny w sklepach na półkach są bez VATu i dopiero przy kasie masz do zapłacenia całość
@luxkms78: ta zetka na tym litrze by ci życie jakoś uratowała? i tak trzeba nalać co mnie te kilkadziesiąt zeta uratuje


@getin: Wara Ci od moich pieniędzy - rządowi też wara. Wolę wyrzucić niż płacić złodziejom jakichkolwiek. Co Ty komunista jesteś?
@luxkms78 patrząc po was to wy nawet liczyć i myśleć nie umiecie to lepiej za głosowanie się też nie bierzcie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@usor0192: Tak, tak - jesteś żywym przykładem na to dlaczego demokracja nie działa - półgłówków jest zawsze więcej więc mają większą siłę głosu, choć w pewnym sensie to normalne statystycznie.