Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego większość stacji telewizyjnych cenzuruje przekleństwa w filmach? To jakaś dyrektywa pisu czy co? Oglądam teraz "Czarną owce" na tvn i wyciszają przekleństwa. Ostatnio spotkałem się z tym na Kino Polska w "Kilerze" i gdzieś jeszcze. Współczesne polskie filmy niestety są oparte na przekleństwach więc słabo się to ogląda zwłaszcza jak ktoś rzadko ogląda telewizję.
#tvn #media #telewizja #cenzura
  • 4
@Dlugi_1111: Zdrowy rozsądek? Skoro wulgaryzmy nie są "mile" widziane w społeczeństwie, to pewnie aby ich nei rozpowszechniać to są cenzurowane. Zapewne filmy po 22 już nie są.

Ale w sumie ciekawe pytanie - czy to jest jakiś nakaz/przepis czy tylko "zdrowy rozsądek".
  • 0
@mccloud Właśnie nie. Nawet po 22 są ocenzurowane. Skoro zdrowy rozsądek to może nie trzeba emitować filmów z wulgaryzmami? Zresztą w każdym innym pseudo programie są wulgaryzmy tylko są wypikane, a w filmach są wyciszane. Stąd moje pytanie bo to strasznie głupie jest. Taka Gesslerowa #!$%@? co chwilę i jest spoko natomiast #!$%@? w filmie to już nie wiadomo co.
@Dlugi_1111: xD dobra stary jestem, ale (jak byłem młody) to po 22 to właśnie nie były już cenzurowane (kurcze, tak mi się teraz wydaje). Aż zaczynam mieć wątpliwości.
Teraz (ostatnie ~10 lat) nie mam dostępu do TV to nawet nie wiem jak to wygląda.