Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W wielkim skrócie - Skończyłem szkołę średnią. Mieszkam na wsi, aby ukończyć tą szkołe musiałem dojeżdżać ponad 20 km w jedną strone, do drugiej wsi, tylko dlatego, że na tej drugiej była szkoła średnia. Chodziłem do niej, nie dlatego, że chciałem, tylko po prostu nie miałem innego wyjścia - była najbliżej. To daje nam 40 km ponad jednego dnia.

Generalnie, chce wyrwać się z tego zadupia zabitego dechami, nerwicy już dostaje, tutaj życia nie ma, sama patologia. Ale nie wiem jak to mam zrobić. Jestem w sumie nikim. Nie mam niczego, żadnych oszczędności, a tutaj na wsi nie ma nawet pracy, aby coś zaoszczędzić. To jeden z głownym powodów, dlaczego chce sie wyprowadzić do wielkiego miasta. Ale nie wyobrażam sobie tego. Gdzie bym mieszkał? za co bym zapłacił za mieszkanie itp itd.

Jest jakiś poradnik w necie, jak bez zupełnie niczego, beż żadnej pomocy od rodziców ( bo się nie urodziło bananem, tylko w patologicznej rodzinie z niebieską kartą )wyprowadzić i żyć? Nie wiem co mam robić, pomocy?

#pytanie #niebieskiepaski #pytaniedoekperta #praca #kiciochpyta #pracabaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: mozesz szukac pracy i jak juz podpiszesz papiery wziac kredyt z sensownym rrso i sobie w ciagu pol roku splacisz. Ofc na poczatek wynajem jakiegos pokoju w miescie i stopniowo polepszac swoja sytuacje. Ew wakacyjna praca "zagranico", najlepiej z zakwaterowaniem.
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): 20km w jedną stronę? Biedactwo... xd ja rozumiem jakbyś miał dojeżdżać 50km w jedną stronę to byłoby upierdliwe. Osobiście dojeżdżałem z wioski 35km dzień w dzień w jedną stronę i nie płakałem nad tym. Co do drugiej części - idź do pracy za granicą, zarób na wynajem mieszkania i studia. Ja po liceum pracowałem 2 lata za granicą, wróciłem i było mnie stać żeby wynająć mieszkanie i spokojnie
@mirko_anonim: Mirasie, pracując w mieście to będziesz jechał 5km tyle czasu co na wsi 20km :D Takie jest życie. Ja codziennie dojeżdżam 45km do pracy w jedną stronę, wtedy powrót i o 17 w domu i mam jeszcze coś z dnia...