Wpis z mikrobloga

mam to! pierwszy najlepszy mój wypiek, daleko brakuje do tego co chce osiągnąć, ale idzie to w dobrą stronę. wiem już jakie hydro, co robię nie tak podczas formowania placka i dlaczego w danych miejscach nie rośnie ładnie i chyba wiem na jakiej temp wrzucać placek. dzisiaj robiłem 2 z tej samej partii i jeden właśnie wyszedł zajebiście. zdjęcie nie oddaje, ale miękkie ciasto, puszyste, napompowane brzegi. jak na ciassice to wyszło git

#pizza #gotujzwykopem
Pobierz zielony_goblin - mam to! pierwszy najlepszy mój wypiek, daleko brakuje do tego co chc...
źródło: temp_file.png7116359830431392595
  • 10
@zielony_goblin: przepis z topgar jest mega na neaoplitańską. Kamień do pizzy pod samą grzałkę do nagrzania, potem niżej żeby pizza się zmieściła i jak we włoszech opieczona. Bez termoobiegu
@zielony_goblin: eh, kiedy w końcu przejdzie ta ustawa i placki będzie można kręcić tylko z licencją, bo serio niektórzy nie mają ani doświadczenia ani wyobraźni i na przykład niedopieczony miękki placek nazywają classicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Główna różnice:
Classica ma być chrupka, 'stać' po podniesieniu, niższa temperatura i dłuższy czas wypieku, ciasto z oliwią.
Napletana ma być naleśnikowata, nie musi stać po podniesieniu, temperatura ~450C i
@Leosiaa neapoletana w piekarniku? to musi być jakiś tuurbo mocny piekarnik

@bartowsky classica classica, nie do końca chce robić classice, ale neapolitany nie zrobię w kopulkowym bez modów. no może by szło ukręcić na samym biscotto (już nie mówię o wywaleniu dolnej grzałki) jedyne co to podkręciłem termostat. na razie udało mi się dojść do czegoś z ciastem, nawet umiem nim operować, ale to początki.

tak jak napisałeś, placek chyba nadal jest
3 - 3.5 min nie trzymam bo mam podkręcony termostat, skróciłem czas wypieku do ok 2.5 min


@zielony_goblin: pirometr panie, pirometr. I patrz na temperaturę kamienia. Jak dla mnie to wygląda na dość mocno niedopieczone