Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Krótko i na temat. Czy ekstrakcja zęba powiedzmy że szóstki po przeprowadzonym kilka lat temu leczeniu kanałowym i wypełnieniu światłoutwardzalnym różni się czymś od ekstrakcji np. szóstki bez leczenia kanałowego więc tej "fabrycznej"? Zwykły dentysta prywatnie lub na NFZ to ogarnie?
I proszę bez morałów o ponownym leczeniu itd. konkretne pytanie zadaje.
#stomatologia #dentysta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 13
@mirko_anonim przy leczonym kanałowo jest większa szansa, że się ząb rozleci w czasie ekstrakcji i trzeba go będzie wyciągać po kawałku. Normalny dentysta najpierw robi prześwietlenie i na tej podstawie stwierdza co dalej. Jeżeli potrzebne wyrwanie to zwykle odeśle Cię do chirurga
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @vitovia @toblakai @Raptrax Zdania ekspertów są podzielone. Niemniej dwie osoby mówią że raczej trudniej czego w sumie się spodziewałem.
Rzecz w tym że ja chcę to zrobić jak najszybciej i najtaniej. Na NFZ raczej odpada bo to cyrk będę z rok czekał bo w końcu jest tylko pokruszony dość solidnie ale nie boli. Najlepiej jakby zwykły dentysta to ogarnął bez zbędnego gadania i reszty formalności bo raczej
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @toblakai To mnie właśnie wkurza. Miałem już go leczonego, jest uszkodzony i chce usunąć ale tak prosto się nie da bo jeszcze trzeba znaleźć kogoś co to zrobi mimo że prywatnie. Na NFZ jak czytałem problemu by nie robili ale tu jest bardzo długi czas oczekiwania, dopłacić aby było szybciej nie można a kłamanie że boli nie wiem czy przejdzie.
@SkrytyZolw Nie wiem czy mogę na NFZ
@mirko_anonim: to nie jest kwestia tego czy ci przeszkadza czy nie, tylko kwestia zdrowia jamy ustnej. Zęby posypią ci się za jakiś czas jak domek z kart, a potem zdziwko, bo da się jeść tylko papki i plucie w brodę "a mogłem/am ratować jak jeszcze było co". Dlatego jesteś namawiany na leczenie, nikt nie ma złych intencji.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @SkrytyZolw
Daj spokój, jeszcze nie oszalałem żeby kilka tysięcy na jednego zęba wydawać. Mam już 48 lat, 3 choroby współistniejące, nałogowy palacz, za kołnierz też nie wylewam, nadwaga i mnóstwo złych nawyków. Od lekarzy co najwyżej opieprz że przy tych chorobach fatalnie się prowadzę więc chodzę jak tylko muszę. Zdecydowanie zostało mi już mniej życia niż przeżyłem także zaryzykuję, jak po usunięciu pierwszej szóstki minęło 15 lat
@mirko_anonim Zęby przesuwają się w stronę luki. Przeciwstawne się wysuwają, a sąsiednie idą w stronę luki. Zostawisz przerwę to za jakiś czas będzie problem z 6 górną, 5 i 7 z dołu. Leczyć perio trzeba będzie, a może w ostateczności i usunąć. I tak do skutku aż się wszystko oprócz siekaczy i kłów posypie.
Z badań z 2017 roku wynika, że w grupie 35-44 w Polsce średnia liczba zębów to 27,2 czyli