Wpis z mikrobloga

@Zarzad_pana_areczka: słuchaj, przesyłaj mi co miesiać ten % na emeryture ja je bede ci zbierac, za 40 lat oddam to co uzbierałes a w miedzy czasie bede na bierząco wydawać. No a za te 40lat pieniadze ktore uzbierałes ( no powiedzmy 60k) wypłace ci od reki, bo za te 40lat 60k bede zarabiać w 2 dni.

Tak wyglada ten program w skrócie.
@opk20 ale uwzględnia inwestowanie tych pieniędzy aby uzyskać zysk powyżej inflacji. Oczywiście w normalnych czasach, gdy inflacja jest na normalnym poziomie i gospodarka rozwija się bez większych problemów.
@opk20 o tym dokładnie piszę. Jeśli zysk będzie równy inflacji, to nic nie stracą, będą tyle samo warte. Zakładam jednak że aktualna inflacja (przy której realny zysk jest ujemny) nie będzie trwała wiecznie i w końcu zysk z inwestycji będzie wyższy od inflacji, przez co po tych 30 latach środki te będą warte więcej niż dzisiaj.
słuchaj, przesyłaj mi co miesiać ten % na emeryture ja je bede ci zbierac, za 40 lat oddam to co uzbierałes a w miedzy czasie bede na bierząco wydawać. No a za te 40lat pieniadze ktore uzbierałes ( no powiedzmy 60k) wypłace ci od reki, bo za te 40lat 60k bede zarabiać w 2 dni.


Tak wyglada ten program w skrócie.


@opk20: tak wygląda komentarz osoby z kategorii "nie znam się