Wpis z mikrobloga

Pytanie do (jeśli jeszcze jacyś tu pozostali) droniarzy i droniarek spod tagów #fpv #drony #hobby czy mogę do jednego UART-u podpiąć zasilanie dwóch peryferiów?
Niestety FC podaje prąd w okolicy 5V po podłączeniu USB tylko do UART1, pozostałe trzy nie dają odpowiedniego napięcia.

Chciałbym podłączyć zasilanie GPS i odbiornika ELRS pod UART1, tak aby moduł lokalizacji mógł sobie spokojnie złapać sygnał satelit, bez grzania VTX-a.

Czy takie rozwiązanie ma sens czy tylko wprowadzi jakieś zakłócenia i lepiej podłączyć się pod wtyczkę balansera baterii z pomocą przetwornicy DC/DC czy nawet pod sąsiednie ogniwa bez dodatków, biorąc pod uwagę mizerne zużycie prądu przed GPS (i brak ryzyka, że dojdzie do nierównomiernego poboru prądu z ogniw Li-Po przez te max kilkanaście minut lotu)

#pytaniedoeksperta #pytanie
  • 4
@hiperchimera: chodzi Ci o samo 5V/gnd tak? No to teoretycznie tak, dopóki pobór na całość linii 5V jest jest poniżej limitu stabilizatora (chociaż z usb to chyba bez stabilizatora?) to WYDAJE mi się, że nie powinno być problemu. Tak samo mógłbyś się wlutować bezpośrednio w stabilizator napięcia.

Kiedyś slyszałem o takim specjalnym dodatku który stoi pomiędzy fc a gps który daje prąd do gps żeby się między bateriami nie odłączał, nie
Chodziło mi o rozwiązanie jak najmniej problemowe i bez kombinacji i zwiekszania masy, bo to chce przerobić aktualny quad na ramie BabyCroc4 na cyfrę i ma być sub250g.

Ale dzięki za odpowiedź.