Wpis z mikrobloga

Czy dużą przeszkodą jest zostanie progamistą takich języków jak c++, java, php, jeśli nie ma się wiedzy technicznej, czyli zakres informatyki w szkole, studia informatyczne? Z moich obserwacji wynika, że świat tak z--------a, że trzeba byłoby siedzieć w tym bez przerwy od podstawówki, żeby zostać takim prawdziwym komputerowcem, co każdy problem rozwiąże. Generalnie nie wiem czy zaczynać nawet naukę, bo boję się, że mnie zmiecie przy pierwszym większym problemie bez tego

#informatyka #progamowanie #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@GhostTrick: co z tej pasji jak ostatnio próbowałam bota do diablo ogarnąć na prywatny serwer i nastała taka ściana że ni c--j jej nie obejdę. Program niby open source ale serwery wysyłają jakieś pakiety zakodowane niezgodne z botem i c--j wie jak to ogarnąć. Całkowita ściana i stracone kilka miesięcy... takich właśnie sytuacji chcę uniknąć, bo żyć wiecznie nie będę
  • Odpowiedz
@Leosiaa: nawet nie zaczynaj nauki, to nie ma sensu, ilość rzeczy do nauki jest tak gigantyczna że zarobki potem tergo nie rekompensują. Niestety ja się dałem na to złapać i starasznie żałuję że zmarnowałem tyle czasu na naukę czegoś co mnie kompletnie nie kręci, a podobne pieniądze można zarobić w innych branżach
  • Odpowiedz
@Leosiaa: ja też mam teraz kryzys (w wieku 24 lat), poszedłem w programowanie ale dla mnie praca w biurze przy kompie to tortury, na dodatek nie lubię programować i męczy mnie to strasznie, dlatego wiem że nigdy nie będę w tym dobry, bo żeby być dobrym programistą to trzeba to po prostu lubić żeby być w stanie spędzać nad tym więcej czasu - a jak się nie jest dobrym to
  • Odpowiedz