Wpis z mikrobloga

Podczas gdy szpitale i krematoria były rzekomo przepełnione, medycy na całym świecie tańczyli i opracowywali nowe układy taneczne.

▪️„Pracujemy ponad nasze ludzkie limity” – mówili.
▪️„To najgorsza pandemia stulecia” – mówili.
▪️„Nasz zawód zasługuje na większy szacunek” – mówili.

Jak z perspektywy 3 lat oceniacie tę sytuację?
#koronawirus #bekazcovidian #covid
dziadeq - Podczas gdy szpitale i krematoria były rzekomo przepełnione, medycy na cały...

źródło: FuxbMkzWIAIzqyX

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak z perspektywy 3 lat oceniacie tę sytuację?


@dziadeq: moja ciotka jako salowa zarabiała przez ten czas 2x więcej i jeszcze wpadały jakieś dodatki oprócz wypłat. Kupiła nowe auto i nadgoniła kredyt więc jej wyszło na plus. Ja jestem w plecy jakieś 15-20k za wymuszone przestoje w robocie.
  • Odpowiedz
@dziadeq: Epidemia na zamówienie ZUS, koncernów farmaceutycznych i konowałów. A za to że przez Niedzielaka, pisi0rów nie mogłem pożegnać mojej umierającej babci w szpitalu to nigdy im nie zapomnę
  • Odpowiedz
@dziadeq: Oceniam z tego co wiem. A wiem od ludzi którzy pracowali w szpitalach że się pchali na covidowy bo dobra kasa a robota luźna w porównaniu do tego co robili na innych odziałach. Ale ciężko się było dostać bo dużo chętnych było
  • Odpowiedz
@dziadeq: koleżanka jest pielęgniarką ledwo po studiach i wyciągała w covidzie po 20+ tysięcy miesięcznie netto na b2b. Znajomy dentysta dostawał jakieś grube setki tysięcy od rządu, a covid praktycznie w ogóle nie wpłynął na jego tryb pracy, z nudów sobie rolexy kupował. Mimo że się zaszczepiłem i pewnie znowu bym to zrobił (mój znajomy zmarł na covid nie mając żadnych innych chorób, mnie osobiście choroba przetyrała dosyć mocno) to
  • Odpowiedz
@alfokloda0: tak i pensję 300% większą niż zazwyczaj u lekarzy, każdy kto był w szpitalu tymczasowym/polowym jako ratownik strażak itd powie że ludzie tam szli do pracy bo się opłacało.
  • Odpowiedz
@dziadeq: Jako ratownik medyczny, pamiętam czekanie po 8/9 godzin pod szpitalem. Nie chciałbym aby Covid wrócił, nawet jak mieliby nam podnieść zarobki, tragiczny czas. Siedzisz w kombinezonie w karetce, na zewnątrz 30 stopni, po 5 minutach czujesz że cały pływasz, smród potu to jedyne co daje się wyczuć przez kombinezon, do tego nic nie widać, wszyscy w około mają do Ciebie pretensie że zwozisz im pacjentów...
  • Odpowiedz
cem, od roku nie wypiłem nic. Dzisiaj jestem na majówce z ziomkami i z kolezanka akurat jestem w szpitalu, bo jej serce zaczęło wariować. Ma stan przedzawałowy, a tez była taka fifarafa do robienia drinków z energolami.


@Basiura89: Jak nie ufa lekarzom, to po co pojechał na Sor? Dr Zięba ma jakis szurski sposób na zawał, trzeba gdzieś przyłożyć wykałaczkę, a potem poprawić witaminą C.
  • Odpowiedz
@dziadeq:
Mama kolegi jest pielęgniarką w szpitalu. Dla niej to był złoty okres bo nie dość, że się obijała to jeszcze dostawała za to jakieś dodatki.
  • Odpowiedz
@dziadeq: i ty masz ponad 300 plusów za rzekomo przepełnione szpitale XD

I jeszcze te cytaty XD

Ludzie, to było dwa lata temu i już nie pamiętacie stanu faktycznego XD Gdzie ja żyje, no nie mogę z tą serią wpisów na wykopie, że to była mistyfikacja XD
  • Odpowiedz
@dziadeq no i znaleźli 3 minuty na taniec w ciągu 3 lat. Powiem więcej, nawet wracali do domu i sobie normalnie trawę kosili.
PS wskażesz gorszą pandemię w ciągu stu lat?
  • Odpowiedz