Wpis z mikrobloga

Nie mogę się wydostać z Krakowa do Bydgoszczy, bo wszystkie pociągi na najbliższe dwa dni wysprzedane. Zarówno połączenia bezpośrednie jak i te które by mnie przybliżyły do domu, np. jadące do Poznania lub Warszawy. Kupiłam bilet w pociągu Artus bez gwarancji miejsca do siedzenia, wiem że będzie ogrom ludzi bez miejscówki. Czy przewoźnik widząc ile osób ma taki bilet dostawy dodatkowe wagony i pojawi sie szansa zakupu miejscówki? Nie wiem, co począć. Nie wyobrażam sobie 7 godzin stać w ścisku na korytarzu. Może powinnam zostać w Krakowie dwa dni dłużej (dopiero na niedzielę jest miejscówka)? Błagam doradźcie mi!

#konduktor #kiciochpyta #kolej #pkp #intercity #pociagi #pociagiboners #podroze
  • 11
@sberatel @mojnicknawykopie nie dostawiają bo nie ma z czego za bardzo, a nie dlatego, że mają w nosie pasażerów.

@ksy3 wagony i tak by się przydały (i są robione nadal) bo przewozy rosną i jaka rezerwę by nie mieli to na pewno by wykorzystali. Często infrastruktura ogranicza możliwości dostawienia wagonów (za krótkie perony)

@dwieplaze trochę przeyebane ale ogólnie to radzę planowac mimo wszystko całą podróż następnym razem wraz z powrotem i zakupem
  • 1
@Pociongowy: uprzejmie Ci dziękuję! Dzięki Tobie znalazłam 1 z 2 ostatnich miejsc w Barbakanie krk-poz oraz miejsce w Heweliusz-bis,na jutro.
Na dziś wczoraj było wszystko wykupione, ale przesiadka w Poznaniu nie jest taka zła w obliczu horrendalnie wysokich cen noclegów w Krakowie w czasie majówki.
Ja sprawdzałam dostępność na te połączenia przesiadkowe, które sugerowała wyszukiwarka, próbowałam kupić i za każdym razem biletu na pierwszy lub drugi pociąg już nie było.