Wpis z mikrobloga

ile realnie jestem w stanie wynegocjować obniżki ceny przy zakupie auta używanego od osoby prywatnej? Cena w ogłoszeniu to 70k, podobne egzemplarze są w tej samej cenie, załóżmy że na miejscu nie znajdę niczego do czego mógłbym się przyczepić. Mogę liczyć na 5-10%? Nigdy nie kupowałem aut w takim budżecie.
#motoryzacja #handel
  • 10
@k4cz: Kwestia tego jakie mankamenty przy tym aucie znajdziesz i ew. Koszty napraw tego ale przy takich kwotach to do 5k max myślę że może ci opuścić jeśli będziesz miał dobre argumenty co do tego.
@trololo55: Mówimy tu o realiach w życiu a nie ustawach, których większość nie jest przestrzeganych nawet przez rządzących. Jeśli Ci powiem że chce sprzedać auto za X a po rozmowie z klientem zdecyduje się że jednak auto sprzedaje za Y, to od której kwoty według ustawy jest ten % ? Na obniżkę ceny składa się masa argumentów a ostatnim jest chyba ustawa o kupnie/sprzedaży.
@k4cz: zależy od twojej bajery i tego jak bardzo ktoś chce pogonić sprzęta. Dawno dawno temu, pojechałem kupić samochód za jakieś 30k, a utargowałem na okolice 20k ( ͡° ͜ʖ ͡°)