Wpis z mikrobloga

Wracam wczoraj busem z Berlina. Jechało dwóch ukrów, na oko 20 lat. Zatrzymuje nas niemiecka policja, sprawdzają dokumenty każdemu w busie. Dochodzą do dwóch ukrów i pytają się o dokumenty. Ukry ani me ani be po polsku, angielsku czy niemiecku. Nie mają żadnej wizy ani nic. Baba się ich pyta ile mieszkają w PL, jakimś cudem zrozumieli : 3 miechy. Pyta o adres oni nie wiedzą, miasto, nie wiedzą. Stoimy z 30 min bo nie wiedzą co z banderowcami zrobić. Podchodzi młody policjant pyta baby co dalej, czy sprawdzają ich bagaże itp. Baba na to, 30 km do granicy z PL to mówi że to już sprawa Polaków. Ukry są traktowane łagodniej niż inżynierowie z Afryki. Ciekawe ile będzie nielegalnej broni po wojnie. #ukraina #wojna
  • 39
  • Odpowiedz
@BayzedMan A co w tym dziwnego? Na tej trasie zawsze busa (FlixBus nie wiem jak u innych) kontroluje policja z Niemiec. Zabiera wszystkim paszporty/dowody i przychodzi ponownie po 20-30 minutach. Latam z Berlina 2 razy w miesiącu i czasami korzystam z tego przewoźnika. Zawsze jest to samo. Dotyczy to wszystkich narodowości w busie (ostatnio jechała koło mnie obywatelka USA i też miała jakieś niejasności w paszporcie, które wyjaśniła).
Caracas - @BayzedMan A co w tym dziwnego? Na tej trasie zawsze busa (FlixBus nie wiem...

źródło: temp_file.png2716663862000769387

Pobierz
  • Odpowiedz
@asap_ Jeden granatnik przebrany za głośnik.
A broni będzie #!$%@?, czyli dokładnie tyle co przed wojną. Chyba mało ogarniasz temat przemytu broni...
  • Odpowiedz
  • 0
@ipkis123: Nie ogarniam tematów przemytu broni, fakt. Nie interesowałem się tym kompletnie. Chodzi o to, że typowie bez wiz bez żadnego stempla w paszporcie a oni nic. Nawet bagażu im nie sprawdzili.
  • Odpowiedz
@asap_: Odezwał się polaczek który niemcowi kolbę opierdziela. U byłego okupanta pracujesz/jeździsz tam a masz czelność cisnąć po Ukraińcach, beka z hipokryty xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Eternal_Oblivion: E tam, kto by się przejmował. Historia fakt. A gdzie tu onucowanie to nie wiem ale ok. Napisałem bo zaskoczyło mnie, że Ot tak puszczają bez wymaganych wiz a jeszcze bardziej, że nawet bagażu nie sprawdzają skoro się coś nie zgadza.
  • Odpowiedz