Wpis z mikrobloga

Czy przelewanie z konta na konto w różnych bankach większych sum pieniędzy aby oszczędzać na lokatach i kontach oszczędnościowych w 3 miesięcznych okresach promocyjnych jest w pełni zgodne z prawem?
Pieniądze pochodzą z wynagrodzenia w ramach umowy o pracę przelewanych na konto bankowe od pracodawcy, nie ma żadnych wpłat gotówki we wpłatomatach czy oddziałach banku.

#oszczedzanie #finanse #banki #bankowosc
#pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc: W pełni legalne. Bardziej. By było podejrzane gdybyś np wrzucił te pieniądze i nie skorzystał z tego promocyjnego oprocentowania i próbował to po 3 miesiącach wytransferować gdzieś indziej. Wtedy algorytmy mogłyby cię wyłapać ale wtedy udowadniasz źródło pochodzenia pieniędzy i powinni ci to zwolnić.
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: My tak robimy, przy czym są to konta różnych osób ;) ja, chłop mój i dziadek. Babka w banku mi powiedziała, że nie ma żadnych limitów, powyżej których musieliby kogoś informować a informacje o przelewach bank udostępnia tylko na żądanie sądu.
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: Jak konta są na Ciebie to tak. Jak na kogoś innego, to być może trzeba składać oświadczenia o darowiźnie (w kręgu najbliższej rodziny) lub odprowadzić podatek od darowizny.
  • Odpowiedz