Wpis z mikrobloga

Zbliżają się matury. Gdyby jakaś zagubiona maturalna duszyczka myślała o studiach farmaceutycznych, to informuję, że MPK Kraków prowadzi właśnie nabór na kierowców autobusów. Oferują na start 4800 zł netto + benefity. Mediana zarobków w aptece (gdzie według statystyk kończy 90% absolwentów i Ty również tam skończysz, niezależnie od tego co sobie wyobrażasz) wynosi 4500 zł. W dodatku nie trzeba się szarpać 5 lat na wydziale z zakompleksieńcami, jechać na 8 na 6 godzin nudnych ćwiczeń, kuć po nocach łacińskich nazw roślin, by za tydzień o nich zapomnieć. Pozdro
#farmacja #medycyna #matura #liceum
  • 31
@letdown: Dość mocne ciśnięcie na dane produkty i to nie tylko przykasówka. Spora kontrola wydajności farmaceuty i sprawdzanie, czy nie zmarnował okazji na „polecenie” danej rzeczy. Od kilku osób słyszałem, żeby się tam nie pchać. Ale wiadomo, że każdy robi, jak chce.
@lagomorph Potwierdzam. Popełniłem ten błąd i ukończyłem wydział farmaceutyczny. Tak zakompleksionych ludzi nigdzie nie widziałem, a jestem teraz na wydziale lekarskim. Oczywiście, zdarzały się wyjątki, ale nieliczne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kierowca autobusu ma więcej szacunku niż szufladziarz w aptece.
@lagomorph: Niestety, w dużych miastach z wydziałami farmaceutycznymi są niższe stawki niż na prowincji. W stolicy w mniejszej sieci (bez korpo bzdur) płacą 8k brutto, więc AŻ TAK źle nie jest
Poza tym sam opie kiedyś pisałeś, że dostałeś ofertę za 8k netto ( ͡º ͜ʖ͡º)

jaką macie więc alternatywę dla rozważającego farmację? xD


@letdown: stomatologia albo lekarski, studia (podobno) łatwiejsze, zawód lepiej płatny i bardziej prestiżowy, ale trudniej się dostać

@Karbostyryl: dosłownie każdy odradza mi tą farmację, ale chyba to i tak za mało i muszę sam się przekonać, bo ww. alternatywy nie przekonują mnie ze względu na zbyt bliski kontakt z pacjentem. Może pójdę w coś biologicznego, jakaś biotechnologia albo mikrobiologia...