Wpis z mikrobloga

@affairz: Tacy są najgorsi. Kiszą te ogłoszenia po 2 lata z głębokim przeświadczeniem, że towar jest absolutnie wyjątkowy, a taka drobna okoliczność, że nikt w sumie nie dzwoni, nikt nie pyta nie daje w ogóle do myślenia XD
@PfefferWerfer: to bardziej zależy od preferencji,, ja się wychowałem w dużym domu z dużymi pokojami. ja mam jedno mieszkanie 2 pokojowe(sypialnia i salon) 74m i mogę powiedzieć że czasem wydawało się ciasne. ciężko mi sobie wyobrazić mieszkanie 3 pokojowe na 80m powierzchni a takich jest sporo w polsce. dom, który kupiłem niedawno ma 5 pokoi(4 sypialnie i salon) i ma 200m powierzchni prawie
@hrabia_ponimirski: nic, po prostu nie ma klienta na takie mieszkania. w łódzkiej Marinie było baaardzo fajne mieszkanie 140m za 1,4 mln jakoś i sprzedawało się chyba ze 2 lata. powód? z tych 140m były 3 pokoje
@masiakla: Ja to jak na 60 m^2 nie widzę 3 oddzielnych pokoi to skreślam mieszkanie od razu za rozrzutność metrową projektanta ( ͡° ͜ʖ ͡°). A też się wychowałem na 200m^2 z salonem 50m^2, półotwartą kuchnią, bardzo wysokim sufitem i antresolą, przeszkleniami na całą ścianę i tym do czego teraz budujący domy walą konia - uważam że to było mega niepraktyczne (zmarnowana przestrzeń, przeszklenia to szklarnia -
140m były 3 pokoje


@affairz: To są tzw mieszkania kolekcjonerskie. Nie służą do sprzedaży tylko żeby je trzymać na olx i co jakiś czas podnosić cenę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@affairz: Hurr durr, a co, może w klitce wolisz mieszkać


@PfefferWerfer: Tyle że rzeczywiście na tagu częste są narzekania, że patodeweloperka i PRL bis, bo robią dużo małych pomieszczeń. Nie dogodzisz.
Mnie przy poszukiwaniach wkurzało, że czy mieszkanie ma 80 metrów, czy 160, to standardem są cztery pokoje z aneksem w kącie, tak że nie da się zrobić pięciu. Dwa to już inna półka, kawalerka dla wyższych sfer.

przeszklenia to
@PfefferWerfer: a na koniec ludzie mieszkają klitkach 15m^2... masz dziwne podejście albo chcesz sztucznie podnosić cenę lub brylować przy znajomych, że masz czteropokojowe czy jakieś. największe pod względem powierzchni na pokoje mieszkanie jakie miałem było dwupokojowe o powierzchni 130m. miało masywny salon(sporo otwartą kuchnię) i w sumie to było jedno z kilku, które lubiłem najbardziej
@masiakla: Moim ideałem rozkładu było 3-pokojowe z oddzielną kuchnią na 53 m^2, dwustronne ale niestety wielka płyta i brak windy więc współcześnie słabe do życia. W deweloperce już tej efektywności przestrzennej nie doświadczyłem i tę samą funkcjonalność zazwyczaj oferuje dopiero 60-65m^2.