Wpis z mikrobloga

Czy jak podłączam się pod vpn klienta np. z Francji to on jakoś realnie i wyraźnie xD widzi że zamiast z polski podłączam się np. z chorwacji? Powtarzam chodzi mi o to co widzi klient firmy w której jestem zatrudniony udostępniający vpn a nie moja firma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#vpn #programowanie #it #pracazdalna
  • 14
via Wykop
  • 0
@ChristianHorner a czemu miałby nie dzwignąć? sprzęt nie wydoli? że niby RAM? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wujo17: nie wezmę wolnego na 2,5-3 tygodnie. Akurat kumpel wynajmuje mieszkanie nad morzem śródziemnym w miejscowości w której byłem. Pomieszkałbym tam ale nie na urlopie.
@puto: nie ma opcji zagadać z klientem czy pozwoli? U mnie kładą nacisk na bezpieczeństwo(fintech), ale zezwalają na pracę zdalną na terenie UE od ręki, a poza UE trzeba zapytać o konkretny kraj. Może te obejścia są zbędne :P
via Wykop
  • 0
@bastianek321: to jest UE jak coś ( ͡° ͜ʖ ͡°) boję się że mi odmówią xD tzn. jak coś to bym chyba pytał swojej firmy... chociaż sam już nie wiem xD
@puto: firma i tak zapyta klienta więc jak Ci odmówią to znaczy, że klient odmówił. Lepsze to niż przypał w robocie, bo robisz odwalasz krzywe akcje, żeby zza granicy pracować :D A wyłapią Cię tak czy siak
@puto: testowane i działające rozwiązania to postawienia pełnego ipseca przez natywnego klienta MacOS i zestawienie na tym jakiegoś klientowego tunelu typu forticlient/globalprotect /anyconnect.
Druga opcja wymagająca dodatkowego urządzenia to jakiś routerem z vpnem do polski. Wspinasz się do takie routera i wychodzisz do neta jakbyś był w polszy wiec wszystko co zestawiasz na swoim kompie bedzie wyglądało jakby szło z PL.
Trzecia opcja kombinowana na maxa to zostawienie kompa w Polsce
Tylko nie wiem czy komp to dzwignie, vpn przez vpn


@ChristianHorner: jak masz ze sobą swój router to jeden VPN jest na tym routerze a nie na komputerze. iMO to najlepszy sposób jak nie chcesz żeby pracodawca miał wgląd skąd się łączysz. Masz dwa router: jeden w domu, drugi mobilny ze sobą i zawsze łączysz się do tego mobilnego swojego który łączy się z Internetem i przez VPN do twojego routera
@puto: Dodatkowo mogę polecić któryś z tych routerów: https://store-eu.gl-inet.com/collections/travel-routers
Bierzesz go zawsze ze sobą i konfigurujesz zeby przepuszczał ruch przez twój router w domu, dzięki temu zawsze będziesz widoczny jakbyś się łączył z domu. Dodatkowa zaleta tych routerów to, że wspirają OpenWRT, wiec zrobisz na nim wszystko, dodatkowo możesz się połączyć Internetem przez Ethernet, Wifi, modem w teelfonie, zewnętrzy modem Lte na USB.
via Wykop
  • 0
@leoha: o kurde jakie zajebiste rutery podróżne małe (ʘʘ) Tylko gdzie w tym łańcuchu jest router kumpla na mieszkaniu nad morzem śródziemnym na którym ma neta 100gb/s ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy to tak by wyglądało?
puto - @leoha: o kurde jakie zajebiste rutery podróżne małe (ʘ‿ʘ) Tylko gdzie w tym ł...

źródło: schemat

Pobierz
@puto: dokladnie tak z tym ze formalnie router podrozny z routerem w domu laczy sie przez router kumpla :), zamiast routara kumpla moze byc hotspot na telefonie, telefon podlaczony kablem, modem 4G na USB, cokolwiek (we wszystkich ty konfiguracjach testowałem). Ustawiasz na tym podroznym killswitcha, zeby czasm zadna paczka nie dotarla na swiat inaczej niz przez router w domu i wszystko dziala idealnie. Do ustawienia VPNa router podrozny <-> router w
leoha - @puto: dokladnie tak z tym ze formalnie router podrozny z routerem w domu lac...

źródło: vpn

Pobierz