Wpis z mikrobloga

mirki,
jak to jest z grupami osprzętu szosa czy tam #gravel jeżeli chodzi o teraźniejsze a kilka lat wstecz? Zastanawiam się czy kupować rower nowy czy używany ( na + nowego to że se odlicze VAT na jdg ale widzę że ceny są dużo wyższe niż kilka lat temu)

Czy np w 8 letniej szosie grupa sora to jest grupa na poziomie obecnej sory czy technologia poszła w przód i to samo np oferuje dzisiejsza grupa claris? jak pozycjonować opłacalność w tym aspekcie? Czy ja w ogóle jako początkujący entuzjasta bo nigdy szosy nie miałem zawsze MTB - odczuje jakoś te różnice jaka to grupa?

#szosa
  • 3
Czy np w 8 letniej szosie grupa sora to jest grupa na poziomie obecnej sory czy technologia poszła w przód i to samo np oferuje dzisiejsza grupa claris?


@water-watera: technologia idzie do przodu. 10-letnia ultegra to dzisiejsza sora albo tiagra.

Czy ja w ogóle jako początkujący entuzjasta bo nigdy szosy nie miałem zawsze MTB - odczuje jakoś te różnice jaka to grupa?

@water-watera: w decathlonie można wypożyczyć rower na zdefiniowany
Czy np w 8 letniej szosie grupa sora to jest grupa na poziomie obecnej sory czy technologia poszła w przód i to samo np oferuje dzisiejsza grupa claris?


@water-watera: zupełnie co innego. Wymieniłem u siebie w rowerze Clarisa 2400 na R2000. Dużo przyjemniej zmienia się biegi. Kształt klamki też wygodniejszy, łatwiej chwycić dźwignię do hamowania. Do tego masz pochowane kabelki. Tamta grupa działała, ale miałem zachciankę i kupiłem tanio części OEM.
@water-watera: kolega @paczek__w__masle idealnie podsumował to co chciałem podpowiedzieć.
Dodam od siebie, że przeszedłem z Clarisa starego na nowego R2000 i to była naprawdę ogromna różnica. Więc wiek grupy ma znaczenie. Robiłem na Clarisie i 200 km, i wyścigi szosowe oraz starty w ultra. Na każdym dawał radę jednakże w terenie na brak sprzęgła trzeba było uważać ze zmianami biegów i "lataniem" łańcucha.

Jeżeli fundusz pozwala celowałbym w nowy rower, obecnie