Wpis z mikrobloga

Mireczki lecę na tripa do Zurychu, właściwie plan jest taki, żeby lecieć do Bazylei i stamtąd pociągiem do Zurychu.

Wstępnie na 4 dni, czy to za dużo na zwiedzanie tego miasta i pobliskich terenów? Jest na tyle co robić? :D Podpowiedźcie czy lepiej przycebulić i lecieć na 2-3 dni.

#zurych #szwajcaria #podrozujzwykopem #podroze
  • 12
@famir96: To zalezy.. Co chcesz robic, co Cie interesuje. Samo miasto to sadze ze 2 dni mozna spokojnie, szczegolnie jak bys chcial odwiedzic jeszcze zoo i wejsc na Uetliberg.
Do tego jak juz pociag, to czemu nie np. Luzern? No i samo Basel tez mozna zwiedzic jak juz tam bedziesz.
@famir96: CH jest tak małe że możesz pojechać gdzie chcesz w ciągu 3h. Kwestia budżetu jaki masz. W ZH to jeden dzień starczy albo nawet kilka godzin bo tam nie ma co oglądać poza jeziorem, Uetlibergiem, Lindt-em, spływ rzeką (ale to musisz mieć sprzęt, pogodę). W ZH się nie siedzi. Szwajcarie zwiedza się w górach a nie w miastach - one są brzydkie po prostu
  • 0
Szwajcarie zwiedza się w górach


@samuray: Jeśli chodzi o moje doświadczenie z górami to byłem w Polsce tylko na Giewoncie i Gubałówce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Są tam też takie mniejsze pagórki, gdzie można się wybrać SAMEMU?
@samuray: Jak nie ma jak jest? Starowka, spacer wzdluz jeziora.. Robi robote. Miesiac temu tak znajomych przez 7h przeciagnalem po Zurychu i byli mega zadowoleni. Zoo nie odwiedzilismy bo czasu nie bylo.
Fakt, gory sa duzo lepsze, ale zakladam ze mirek nie po to leci, tym bardziej ze teraz to srednie warunki - za duzo sniegu wyzej.
  • 0
ale zakladam ze mirek nie po to leci,


@krzyzakp: Kiepsko u mnie z doświadczeniem z górami i do tego jadę sam. Jakby były jakieś mniejsze pagórki to chętnie. Do Genewy też można łatwo podjechać chyba nie?
@famir96: Wszedzie mozna łatwo podjechac, bo komunikacja publiczna dziala super. I nie dziw sie jak wyrzuci 3min na przesiadke. Starcza spokojnie.
Co do gor -z Zurychu masz Uetliberg. Mozna tez na Rigi wejsc, choc to juz dluzsze wejscie, ale mozna tez wjechac tam kolejka zebata i sobie zejsc/zjechac.
@samuray: Powodzenia w chwili obecnej w wysoko i zielono ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba ze 1500m npm to juz wysoko, wtedy moze sie uda.. Nawet w Ticino na 1500-2000 ciezko o zielen, bo sniegu nie ma ale wszystko brazowe na tej wysokosci mocno nadal :/