Wpis z mikrobloga

163 953,08 - 5,01 = 163 948,07

Garmin zaplanował mi dziś 42 minuty w tętnie 140 bpm, ale masakrycznie przesadziłem i po przebiegnięciu 5 km postanowiłem przerwać bieg. Fakt, że wpadły 3 nowe rekordy życiowe (na 1 km, na 1 milę i 5 km), ale nie jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy. Muszę wyluzować bo obawiam się, że doprowadzę do przetrenowania lub nabawię się kontuzji, przez co zniechęcę się do biegania. A bieganie jest fajne.

Od dłuższego czasu dopadają mnie też pewne wątpliwości odnośnie obuwia. Owszem buty do biegania mają fajną amortyzację, ale mam coraz większe wrażenie, że przez to muszę się znacznie bardziej pilnować, żeby nie opadać na piętę. Dodatkowo mam jeszcze większe wrażenie bezużyteczności palców u stóp niż w butach trekkingowych, w których jeszcze niedawno biegałem i w których też mi to przeszkadzało, ale nie aż w takim stopniu. Mam wręcz wrażenie, że buty do biegania ograniczyły trochę finezję moich ruchów na rzecz brutalnej siły - o ile można mówić o finezji u 108 kg zasiedziałego chłopa. Może dziwny jestem, ale mam coraz większą ochotę spróbować biegania boso - tylko się kamieni za bardzo obawiam. :-)

#sztafeta #bieganie #biegajzwykopem #najwolniejszywykopekwsztafecie

Skrypt | Statystyki
sedros - 163 953,08 - 5,01 = 163 948,07

Garmin zaplanował mi dziś 42 minuty w tętnie...

źródło: 20230424

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@sedros: nie przetrenujesz sie, uwierz na slowo, no chyba ze tych treningow z fotki bedziesz mial 3 dziennie i to tydzien w tydzien.

Zadbaj po prostu o lepsza regeneracje, sen, posilek, odpoczynek. Do tego rob cos z tymi kulosami poza bieganiem, jakies cwiczenia, plus rozciaganie i rolowanie, zeby jedyna ich rola nie byla tylko praca na trasie.

Co do butow hmmm... hmmm... no wlasnie powoli zaczynasz dojrzewac do poszukania nowych (
  • Odpowiedz
@sedros: poczytaj o superkompesacji.
A co do tętna to ja jak stoję to mam 130. Więc pytanie skąd brałeś to tętno.

A buty to ja trenuję w longi2 z mega amortyzacją.
A startuję w inov8 gdzie prawie jej nie ma. I po za tym że zęby mnie bolą czasami od braku amortyzacji to nie czuję różnicy
  • Odpowiedz
nie przetrenujesz sie, uwierz na slowo, no chyba ze tych treningow z fotki bedziesz mial 3 dziennie i to tydzien w tydzien.


@PurpleHaze: Jeśli ma tętno 169 średnie podczas biegania to może przesadzić. To może być nawet tętno w okolicach jego progu a więc strefa mieszana a pewnie chłop jak każdy potrzebuje dużo wybiegania w tlenie.
  • Odpowiedz