Wpis z mikrobloga

jest jakaś teoria lub dział psychologii czy #filozofia zajmujący się komunikacją np. między ludźmi (intuicja, świadomość) vs energią niezbedną do zmiany postaw, transformacji etc.

Tj z takimi problemami:

Problemy z odkrywaniem co dokładnie myślisz, wyrażania prawdziwych intencji, korzysta z innej osoby jak lustra własnych pomysłów i własnej wiary w dane poglądy jako właściwe (głębokie ja jako odbicie otaczajacych myśli i ich stymulacji), uzyskując dostęp do własnej strony, innaczej niedostępnych (przyjmowanie odmiennych poglądów bez nadmiernej wiary w nie), zimny w realacjach, przyciąganie niewłaściwych osób, porównywać się z innymi ludźmi, pozostanie w kółko w pozycjach , które będą niezwykle bolesne.

#psychiatria #ciekawostki #zdrowie #zwiazki #psychoterapia #nauka

czyli w myśl zasady energia jest wszystkim

zatem rodzaj uzewnętrznianej "energii" vs "sposób jej przetwarzania" i ewidentny konflikt w tej mierze??
  • 12
czyli w myśl zasady energia jest wszystkim


@nutka-instrumentalnews: Nie, to absolutnie niezbadana materia. Najbliżej oddziaływań energii jest w tej chwili mechanika kwantowa. Źródeł do tego jest nieskończenie wiele, ale to nie jest ani filozofia, ani psychologia.
intorwertyzm tworzy zazwyczaj solipsyzm wewnetrzny


@nutka-instrumentalnews: co ty za brednie tworzysz to ja nie wiem...

chatgpt przeczytał miliony książek i zobacz co on na twoje pojęcia: "Nie jestem pewien, czy słowo "solipsyzm wewnętrzny" jest powszechnie stosowanym terminem. Zwykle solipsyzm to filozoficzna koncepcja, która głosi, że jedyną pewną rzeczą, jaką można poznać, jest istnienie samego siebie. W praktyce oznacza to, że osoba wierząca w solipsyzm uważa, że ​​tylko jej własne myśli, doświadczenia