Wpis z mikrobloga

Jaki kurs zawodowy można zrobić na lvl35 ze słabym wzrokiem (znaczy widzę dobrze, ale jedno oko mam słabsze + daltonizm, przez co zawsze w badaniach wychodzę negatywnie), tak by znaleźć sensowną pracę jeszcze?

#praca #nauka #kursy
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@arinkao: nie wiem, bo mam po prostu wrodzoną wadę na siatkówce i obraz na wprost w prawym oku mi się rozmazuje. Nie da się tego skorygować okularami czy soczewkami. Operacja też nie wchodzi w grę. Po prostu musze patrzeć używając obu gałek, to wtedy widzę wszystko aż za dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Atreyu: maszynista to moje marzenie, ale nie mam szans przez wadę wzroku i daltonizm () Dałbym śmiało radę, ale nie przejdę badań lekarskich za ch.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Atreyu taaa, bo daltonista nie potrafi rozróżnić akurat tych kolorów. Sygnalizatory wszelkiej maści mają tak dobrane kolory, aby nie było żadnej wątpliwości niezależnie od pogody czy prędkości jazdy. Nikt nie stosuje wyblakłego pomarańczowego, jasno zielonego i niewybarwionego brązowego. Do tego jeszcze stosowany jest stały układ świateł w taki sposób w komorach, że nawet bez kolorów jesteś w stanie odczytać nadawany sygnał. A już największą głupotą są szczegółowe badania na daltonizm dla motorniczych,
  • Odpowiedz