Wpis z mikrobloga

@Aleale2: skok w rolnictwie krajowym polegający na imporcie produktów rolnych z innego kraju. Logiczne i sensowne, tylko w którą stronę to jest skok.
@Aquamen z tego z motyką punktu wynika, że polski rolnik kopie pole motyką jak za Gomułki, a jeśli byłby nieograniczony import produktów rolnych z Ukrainy to polskie rolnicto w końcu zostało by zmechanizowane
W ogóle bełkot.
@szurszur: w okresie dzikiej prywatyzacji Husqwarna przyszła do nas kupić kilka zakładów żeby móc produkować u nas taniej swoje produkty. Przyszli, weszli Niemcy, i rzucili na stół takie pieniądze że Szwedzi wyszli.

Tak samo jest tam. Holendrzy wykładają pieniądze, licząc że zboże odbiorą sobie drogą morską wprost do ich odbiorcy.
Holendrzy na tej inwestycji zarobią bo pieniądze wrócą do kraju i tam zapłacą podatek.
Co my robimy? My, a właściwie spółki
@szurszur: @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl o tym pisał wielokrotnie za co został minusowany, że produkty z Ukrainy to nadzieja dla naszego przetwórstwa, który jest w miare dobrej kondycji. Teraz to możemy się w dupe pocałować dzieki pis i temu, że popełnili decyzje polityczne dla swoich wyborców (ponad 75% rolników głosuje na pis).
Jeszcze trochę i po piździe dostanie przemysł budowlany i elektroniczny, też pis wyskoczy z jakimś pomysłem protekcjonalnym i wszystko pójdzie w #!$%@?,
@rolnik_wykopowy: Chłopie do was to nie dociera.
Polska eksportuje zboże. Inne kraje kupują to zboże i robią z tego paszę, mięso i jaja do tego makarony, mąki itp. Przetworzenie zboża daje więcej kasy niż jego zasiania i sprzedanie.
Teraz dzięki tańszemu zbożu z Ukrainy mogą produkować taniej jaja, mięso, mąkę itp. Polskie rolnictwo traci rynek mięsa jak, mąki makaronów itp. Bo ktoś kupił tańszy surowiec i go przerobił.

Zamiast wykorzystać szansę,
@szurszur:
Tak miało być w teorii ale praktyka wyszła inaczej i zamiast eksportu przetworzonych produktów skończyliśmy z ładowaniem surowca niespełniającego normy do tych przetwórni. Takie coś może zabić nasz przemysł przetwórczy gdy zagranica będzie wiedziała, że ładujemy syf bez norm.
To wina Ukraińców, że dostali szansę a przywozili takie gówno. Konkurencja rolnicza z nimi jest bez sensu w rolnictwie ekstensywnym ale w intensywnym to co innego bo choćby się zesrali to
Polscy rolnicy nadal dostają 67 mld zł dopłat


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: xD <ziew>

Dowiedzieliście się już Mykoła czym się u was pryska i skąd ta chemia pochodzi? Jak się dowiesz, to wtedy zrozumiesz czemu nikt nie chce tego zboża w Polsce.

https://www.sadyogrody.pl/agrotechnika/103/ukraina_nielegalne_srodki_ochrony_roslin_stanowia_50_rynku,14063.html

A co do Ukraińskich molochów, do których tak uporczywie walisz gruchę, Mykoła, bo dalej nie rozumiesz, że rolnictwo, to nie tylko zboże, pod które trzeba ogromnych areałów.

https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/ukraina-stawia-na-latyfundia/
rolnikwykopowy - >Polscy rolnicy nadal dostają 67 mld zł dopłat

@ZapomnialWieprzJakP...

źródło: _20230420_113327

Pobierz
@rolnik_wykopowy: chłopie, jestem ze wsi i dokładnie wiem jak się pryska i jakie standardy są na polskiej wsi więc przestań mi tu ciemnotę wciskać. Jak sobie ze zboża koty kuwetę robią a bryły zboża zlepionego pleśnią kury rozdrapią- dlatego mam uraz do tych "swojskich" produktów bo wielokrotnie widziałem jak to wygląda XD

Mamy laboratoria- wystarczy zbadać to co wjeżdża.

Hiszpania Kupi 8 mln to kukurydzy wyhoduje na tym kury i kupisz