Wpis z mikrobloga

@Innovator: Wiem, też tak miałem. Raz nawet próbował przypisać do zmiennej działanie metody, którą wiedział, że była void, co powodowało błąd kompilacyjny.

No ale za 7 lat może go trochę wzmocnią.
@LazyInitializationException: nie są w stanie przejść rekrutacji. Są w stanie rozwiązywać jedynie zadania, których rozwiązania były w zbiorze treningowym. Niedawno opublikowano badanie, gdzie zbadano skuteczność GPT-4 w rozwiązywaniu zadań algorytmicznych stworzonych po październiku 2021 roku, czyli nowsze niż najnowsze w zbiorze trenującym i GPT rozwiązało rekordowe 0 zadań.

https://twitter.com/cHHillee/status/1635790330854526981
nie są w stanie przejść rekrutacji. Są w stanie rozwiązywać jedynie zadania, których rozwiązania były w zbiorze treningowym.


@Krolik: Jeżeli zadania użyte na rekrutacji są w zbiorze treningowym to są w stanie przejść rekrutację. Ale popatrz, to tak jak człowiekiem, jak zapytają cie o coś czego nie wiesz to nie odpowiesz, kto by się spodziewał. Ale zapomniałem, że twoja córka umie rozwiązać w scratchu wszystkie zadania, które GPT-4 ma w zbiorze
@LazyInitializationException: Jest duża różnica pomiędzy GPT, a człowiekiem. To AI jest modelem językowym i w zasadzie ma tylko możliwości odtwórcze. Jest w stanie podać odpowiedź, która wg modelu jest najbardziej prawdopodobna, a i tak się myli. Człowiek ma tę przewagę, że ma możliwość myślenia, przetwarzania informacji, rozumienia itd. Jest w stanie wymyślić rozwiązanie problemów nawet wtedy, gdy nie miał styczność z jakimś zagadnieniem, czyli zrobić coś, czego AI w takiej formie
@just-dont-panic: zastąpi programistów w pisaniu powtarzalnych boilerplatow. Myśle ze to będzie przełomowa technologia jeśli chodzi o efektywność pracy w wielu zawodach, ale głównie skorzystają na tym specjaliści, którzy wiedza czego chcą.

Z początku wieszczono, ze AI wyrówna poziom pomiędzy słabszymi, a mocniejszymi zawodnikami, ale im więcej sam z niej korzystam, tym bardziej odnoszę wrażenie, ze prędzej ta przepaść pogłębi. Mocni programiści wykorzystają ja do zwiększenia efektywności, słabsi będą tracić czas na
@LazyInitializationException: jeśli dasz człowiekowi ściągę z rozwiązaniami zadań to praktycznie każdy byle głąb przejdzie rekrutację. Więc to żadne osiągnięcie.

Programistów zatrudnia się po to aby pisali nowy kod rozwiązujący nowe problemy a nie rozwiązywali rzeczy które zostały już rozwiązane. W nowych problemach skuteczność tego AI jest równa dokładnie zero. Jeśli masz w kodzie boilerplate zamiast wywoływać biblioteki z gotowcami to zapewne używasz jakiegoś dziadowskiego języka programowania o niedostatecznym poziomie abstrakcji np.