Wpis z mikrobloga

@Big_Fomo: istnienie gyrosu roślinnego jest uzasadnione tym, że jest na ten produkt grupa odbiorców, które przez swoją dietę (być może wymuszoną zdrowotnie) nie spożywa mięsa i szuka zamienników roślinych.
Tak samo można spotkać jogurty vege, robione z kokosa czy owsa. Natomiast nikt nie posądza producentów o oszustwo w tym przypadku. Istnienie takich produktów jest w pełni uzasadnione.
Natomiast sprzedawanie mieszanki tłuszczów pod nazwą łudząco podobną do masła jest próbą oszustwa klienta.
@panDyskoteka: przypomnienie o tym, że margaryna miękka (ważne, że nieutwardzona) jest zdrowsza od prawdziwego masła. Jest jeszcze sporo mitów z czasów PRL.

Edit: masło prawdziwe jest niewiele zdrowsze od utwardzanej margaryny. Zawiera tłuszcze trans i nie powinniśmy spożywać go więcej niż powiedzmy łyżeczka/łyżka na dzień.
@panDyskoteka: ETYKIETA TEGO PRODUKTU JEST SPOKO. Przynajmniej jeśli chodzi o powiadomienie klienta o tym, że produkt jest wegański
Wyraźnie napisane, że wegańskie. Cóż, razu jednego rodzicielka moja to wzięła z półki czytając tylko greek white, bo stało z innymi serami. To nie wina producenta. Pomyłka i tyle.

Jako że nic do produktów bezmięsnych nie mam, a nawet przez jakiś czas wcale mięsa nie jadłem i takich wynalazków różnych spróbowałem w życiu,
Elijahu - @panDyskoteka: ETYKIETA TEGO PRODUKTU JEST SPOKO. Przynajmniej jeśli chodzi...

źródło: MC_PL_Violife_Greek_White_200_bl_550x500

Pobierz