Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#mensa #iq #nootropy #suplementy #narkotykizawszespoko

Mam zamiar przystąpić do testu organizowanego przez MENSA, w związku z czym chciałbym poprawić wydolność mózgu. Wiem, że nie ma substancji, które magicznie zwiększą IQ, ale od dłuższego czasu mój mózg, można powiedzieć, że jest w stagnacji i chciałbym go rozruszać i odżywić. Niektórzy uważają też, że te testy nie mierzą inteligencji, a umiejętność rozwiązywania testów na inteligencję.
W związku z powyższym:
-jakimi suplementami bądź substancjami powinienem się zainteresować?
-jakie ćwiczenia oprócz Matryc Ravena mi pomogą? Matematyka?

Wiek ~35 lat, wykształcenie wyższe techniczne, analityczny umysł, matematyka nigdy nie sprawiała mi problemów. Jakieś 2 lata temu, podczas chorowania na covid, gdy miałem problemy z koncentracją, pamięcią i ogólnie czynnościami wymagającymi wysiłku intelektualnego rozwiązałem jakiś test ze strony Mensy i wyszło, że zostałbym przyjęty. Teraz istnieje uzasadnione podejrzenie, że może być lepiej.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
Niektórzy uważają też, że te testy nie mierzą inteligencji, a umiejętność rozwiązywania testów na inteligencję.


@mirko_anonim: ja bym poszedł o krok dalej i powiedział że te testy sprawdzaja jak szybko jesteś w stanie te testy rozwiązać. Testy same w sobie są relatywnie proste a czas na ich rozwiązanie jest dosyć krótki.