Wpis z mikrobloga

Sugerowanie w impertynencki sposób, że ktoś powinien pójść na terapie, w momencie kiedy nie ma się specjalistycznego wykształcenia i nie przeprowadzono odpowiednich procedur by uargumentować tę decyzje. Jest to niczym innym, jak przemocą psychiczną, obrazą i atakiem.

P.S. To również się tyczy wszelakich porad na poprawę życia, które zostały rzucone na odpi3rdol a ich rzeczywista skuteczność nie została nigdy zweryfikowana. Idź pobiegać, kurs tańca, zimny prysznic, wyjdź z domu itp.

#przegryw #blackpill #terapia
Little_Makak - Sugerowanie w impertynencki sposób, że ktoś powinien pójść na terapie,...

źródło: Terapia xd

Pobierz
  • 35
@Little_Makak też ostatnio doszedłem do takiego wniosku. Myślę, że przemoc psychiczna jest zjawiskiem szerszym niż nam się wydaje. Z drugiej strony nie należy też przesadzać i doprowadzać do inflacji znaczeń słów typu: przemoc, trauma itd.

Tutaj rzeczywiście wydaje mi się, że wysyłanie każdego na terapię jest przynajmniej nie na miejscu, a już zdecydowanie jest eleganckim powiedzeniem "nie zawracaj gitary"

To takie odwrócone "weź się w garść" mówione ludziom, którzy mają depresję.
@AlexBrown: według badań Kantaru 57% mężczyzn spotyka się z przemocą w związku. Az 80% z nich to przemoc psychiczna. Natomiast 61% kobiet spotyka przemoc, tutaj jednak rozklada się bardziej rownomiernie, okolo 50% to przemoc psychiczna.
@Little_Makak: "idź na terapie" to jest dopełnienie eksploatacji meżczyzn drugiej kategorii. Jak chce seksu to musi iść do prostytutki cielesnej, jak chce się wygadać ze swoich problemów to ma iść do prostytutki umysłowej tj. psycholoszki.

Zauważcie że nawet forma jest podobna: umawiasz się na wizytę na godzinę, sam na sam, i płacisz od 150 zł w górę xD

Tym sposobem facet staje się dosłownym niewolnikiem kobiet xD
jak chce się wygadać ze swoich problemów


@m_ney: Psycholog to nie jest kolega któremu się masz wygadać. W tym problem z tymi dyskusjami że wy nawet nie wiecie po co to jest (w założeniu bo nie przeczę że całe mnóstwo Julek po psychologii to sa najwyzej, pun intended, #!$%@? warte)
@m_ney: Z nim nie ma co dyskutować, bo on sam #!$%@? wie na temat problemów psychicznych. To jest jakiś boomer, co sam tu pisał jakieś teksty, że chłop to ma być chłop żeby mieć babę xd. A jak go spytałem na jaką terapię powinienem iść jeżeli każdy terapeuta mi mówi, że terapia nic nie da to nagle cisza z jego strony, za to do obrażania to ten prymityw jest zawsze pierwszy.
@Little_Makak: No tak, jak powiesz spierdoxowi, że coś z nim nie tak i może warto pomyśleć o terapii to przemoc psychiczna XD może i lepiej, że siedzicie w piwnicy zamiast chodzić na terapie, to przynajmniej kolejki mniejsze dla normalnych ludzi