Wpis z mikrobloga

Pisałem w jednym z wcześniejszych komentarzy że uczynił to już przede mną Arystoteles, oraz Święty Tomasz z Akwinu.


@dendrofag: Jak kiedyś liźniesz filozofii ponad tych kilka zdań które przeczytałeś na wikipedii, to się dowiesz że dowody Arystotelesa i Tomasz z Akwinu nie są wcale dowodami, bo albo opierają się na fałszywych przesłankach, albo na fałszywych schematach wynikania. Świat żeby istniał wcale nie potrzebuje nieruchomego poruszyciela, nie ma dowodu że świat jest
@dendrofag dendro przyjacielu, ja przeczytałem i szukałem wiele lat i co, doszedłem do odwrotnych wniosków, nikogo tam nie ma ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie miałeś przypadkiem problemu z uzależnieniem? To co zauważyłem to wiele osób które latami się borykały z problemem, nagle dostają objawienia o stają się radykałami w kwestii wiary.

Jasne że tutaj ktoś powoływał się na heurystykę w kwestii czytania bibli, ale też mało znam osób
@dendrofag: ale ja mam gdzieś Twoje pisma. Sam byłem zagorzałym katolikiem choć nie czytałem nigdy tylko księdzu wierzyłem xD

Ej w ogóle przytaczasz jakieś traktaty ludzi ze starożytności, może coś świeższego podasz? Czy od momentu najnowszych technologii i nowożytności gdzie można zbadać uzdrowienia i obajwienia nic się nie wydarzyło?