Wpis z mikrobloga

@UgandaWarrior: wprost przeciwnie, gdybyś sobie wszystko przemyślał i przeanalizował, gdybyś zbadał temat, tak żeby być uczciwym w tym co piszesz i jakie masz poglądy, to byś nie mógł dojść do innego wniosku, niż tego że Bóg po prostu musi istnieć i po prostu nie ma innej możliwości.

@dendrofag: Wow, dostał już ktoś nobla za udowodnienie że Bóg istnieje? A może ty się zgłosisz skoro sobie tak wszystko przeanalizowałeś dokładnie i
@UgandaWarrior: matrixa znam na pamięć, wcale nie przeszkadza mi to wierzyć w Boga. Niczego tu sobie nie trzeba wymyślać, wystarczy wyciągać logiczny wnioski.

Ale trzeba poświęcić na to trochę czasu i wysiłku intelektualnego, poczytać, przemyśleć pewne tematy, zorientować się co do argumentów za i przeciw. Bez tego zawsze można po prostu stwierdzić że to bajka i religia starych ludzi, bo to po prostu jest pójście po najmniejszej linii oporu. Dokładnie tak
@Cyk_dwujeczka:

a gdyby przeczytali to może by się w końcu dowiedzieli co ich religia wymaga, a co ustaliły sobie leśne dziadki na soborach xD


No ja przeczytałem wielokrotnie, i z całą pewnością mogę stwierdzić że wiem czego moja religia wymaga. A ty przeczytałeś że się tak autorytatywnie wypowiadasz? Mam wrażenie że nie, bo gdybyś przeczytał to byś takich głupot nie pisał.
@dendrofag: po przeanalizowaniu jaki świat jest skomplikowany i złożony, do tego stopnia, że ciężko to ogarnąć ludzkim umysłem ostatnie o czym bym pomyślał to uwierzenie w proste wytłumaczenia ludzi sprzed 2tys lat. A tak btw. Nawet jeśli się mylę to co, spale się w piekle bo nie wierzę? Bardzo miłosierny ten bóg, szczególnie, że ja się nawet na ten świat nie prosiłem. Niezły psychopata z niego ( ͡° ͜ʖ
@UgandaWarrior: no widzisz, tutaj wyraźnie widać że nie zbadałeś tematu i opierasz się wyłącznie na swoich przemyśleniach, co jest – wybacz – zbyt słabe.

Przed tobą byli o wiele więksi intelektualiści i myśliciele którzy przeanalizowali temat i wyciągnęli wiele ciekawych wniosków, nad którymi mógłbyś się pochylić i zastanowić. No chyba że myślisz że jesteś najmądrzejszym człowiekiem na świecie, którego przemyślenia są jedyne w swoim rodzaju i nikt wcześniej nawet ci do
@Intellectually_superior:

xDDD W latający czajniczek Russella mam nadzieję też wierzysz, bo nikt nie udowodnił że nie istnieje.


Nie wierzę, ale chętnie się dowiem jakie są argumenty za tym że taki czajniczek istnieje. Rozwiń temat, zainteresowałeś mnie. Być może jeżeli jesteś w stanie to w jakikolwiek sposób intelektualnie udowodnić, to uwierzę. Dajesz.
@dendrofag: ja się wychowałem w katolickiej rodzinie i im bardziej ktoś mniej wartościowy i wyzbyty z zasad moralnych tym bardziej jest religijny (w mojej rodzinie), w dodatku ci najbardziej zagożali katolicy z mojej rodziny to największe głąby, dziwny zbieg okoliczności co?

Wychowanie się w religijnej rodzinie dało mi pewność, że z pewnością jeśli Bóg istnieje to nie jest to katolicki i nie ma go w katolickim kościele.
@Intellectually_superior: oczywiście że istnienia Boga można dowieść, przynajmniej jeżeli ktoś potrafi wyciągać i zaakceptować logiczne wnioski. Do tego potrzebna jest pewna uczciwość intelektualna. Wiem że ci się to w głowie nie mieści ale to jest fakt.

Pisałem w jednym z wcześniejszych komentarzy że uczynił to Arystoteles, oraz Święty Tomasz z Akwinu. Wygoogluj sobie, są to całe traktaty, ale jestem pewny że możesz sobie spokojnie znaleźć jakieś streszczenie, na przykład na Wikipedii.
@UgandaWarrior: no jak żadnych konkretów? Czytasz w ogóle to co do ciebie napisałem? Jeszcze raz: zapoznaj się z twórczością Arystotelesa na temat istnienia Boga, a później zapoznaj się z twórczością Świętego Tomasza z Akwinu. Wtedy możemy wrócić do dyskusji.

No chyba że ci się nie chce, no to wtedy nareszcie rozumiem skąd wynikają twoje poglądy.
@dendrofag: i ten przykład Arystoteles, wszedłem poczytać i już po pierwszych kilku zdaniach mam dosyć XD rozwodzi się nad dusza i ma projekcje jak to wszystko musi wyglądać ale na jakiej podstawie? Żadnej rzeczywistej, tak mu się wydaje że po prostu jest. Nie ma żadnych naukowych dowodów na istnienie duszy do dzisiaj. I tak właśnie wygląda ta twoja logiczna analiza, rozmyślanie nad rzeczami niepopartymi w świecie rzeczywistym. Zrozum, że każda bzdurę