Wpis z mikrobloga

Górskie newsy, jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty

-------------------------------------------------------------------------------

CZAPA CIŚNIE DO GÓRY- jest w C2

"tak jest - Tomek w Jamie C2 ok 6100m... sam. Ale reszta go goni. Dzisiaj jeszcze wiało mocno (dlatego Paweł odpuścił ) ale jutro 30km/h na 6500m wiec wszyscy pocisną wyżej."

Simone i David w C1 [zdjęcie z C1] razem z Pawłem, Jackiem i Michałem.

.

.

--------------------------------------------------

POGODA na Nanga Parbat tu, przypominam, że należy sprawdzać pogodę na danej wysokości

--------------------------------------------------

LOKALIZATOR noszony przez Pawła tu

--------------------------------------------------

.

.

.

A oto co Emilio Previtali pisze o współpracy pomiędzy zespołami:

"Mogę powiedzieć, że współdziałamy jak tylko się da. Ja z bazy śledzę i staram się wspomagać przez radio nie tylko moich dwóch towarzyszy, ale też Tomasza i jego ekipę. Mimo iż Polacy byli tu przed nami, nie postawili jeszcze C3 i nie spali na 6800m. Jedynie oni sami, po przetestowaniu się podczas nocy na 6800m, będą mogli powiedzieć, czy czują się gotowi na kolejną noc na 7400m, a następnie na ostatni rzut w kierunku szczytu.

Stąd problem wydaje się o wiele prostrzy niż wskazywałaby na to teoria: a priori wyłączona została kwestia konkurencji i tego kto dotrze (jeśli się to uda) jako pierwszy na szczyt Nanga Parbat, nie podejmuje się teraz decyzji o tym, czy wspinaczka będzie wspólna, czy nie. Chodzi przede wszystkim, by zobaczyć czy uda się dotrzeć ponad C4 na ścianie Diamir, a jeśli to się uda, by zobaczyć kto spośród wszystkich będzie miał jeszcze odpowiedniego "kopa", płuca i silną głowę konieczne na próbę ataku szczytowego. To co zostaje do ustalenia, to kwestia wspólnoty, logistyki i sprzętu, który obie drużyny wnoszą ze sobą. Simone i David tworzą samowystarczalny zespół, mają namiot, śpiwory, gaz, szpej dla siebie, to samo można powiedzieć o polakach, którzy mają sprzęt dla trzech osób (Michał nie będzie atakował szczytu).

Na 8000 metrów trzeba myśleć drużynowo, jak i małymi samowystarczającymi grupami. Tylko w ten sposób można próbować zarządzać i trzymać pod kontrolą ryzyka, które niesie taka wspinaczka."

.

.

.

.

Przy okazji informuję, że w dniach 6 marca- 18 kwietnia we Wrocławiu będzie można podziwiać wystawę Maćka i Ewy Berbeków. Na wystawie znajdziemy m.in. wiele fotografii z wypraw.

więcej informacji

.

.

.

Cytat górski na dziś:

-----------------------------------------------------------------------------------

"No cóż – góry. Ziemia garbata; kalectwo. Ale jak każde kalectwo ma w sobie coś wyjątkowego, nieprzeciętnego, co każe się namyśleć. Skała syci się, karmi, napawa swoim milczeniem. Oto kości od których odpadło mięso w ciągu przedhistorycznych stuleci" Jalu Kurel

.

.

.

#nangadream #justiceforall #simonemoro #cytatgorski
hellyea - Górskie newsy, jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty 

--------------------...

źródło: comment_7UPOCXnx0kxOeFbku7QrWoYX5kJFVs60.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz