Wpis z mikrobloga

@viciu03: Eee normalni ludzie mają znajomych i z nimi rozmawiają
- Słuchaj szukam dla młodego książek X, znalazłam w internecie ale sprzedaje jakiś debil i nie wiem
- Akurat mam takie gówniane książki w domu rodziców to mogę ci je oddać jak chcesz
- No to super. Napiszę zjebowi ze jednak nie chce to nie będę mu blokować sprzedaży
@Jacek12: raczej ten dialog by przebiegał trochę inaczej
- Ee słuchaj, szukam 5 tomów dla dziecka, znalazłam w atrakcyjnej cenie ale wydaje mi się że najuczciwsza cena to za darmo. Może ma ktoś u ciebie takie na wydanie?
- Jasne, ja mam w domu całą serię 13 tomów to oddam ci je za darmo, nie są mi potrzebne.
Brzmi realistycznie xD
@viciu03: Co to za mania rezerwowania przedmiotów? Kupujesz albo nie. Chciałem kupić coś (za mniej niż 100 zł) we wtorek na olx a babka mówi, że zarezerwowane do piątku. Mając opcję 1- przyjeżdżam za godzinę, kasa do ręki i nara, albo opcję 2 - odmówić sprzedaży bo za kilka dni ktoś może przyjedzie a kupi albo i nie, wybiera drugie rozwiązanie. Jakby to jeszcze była niesamowicie wielka suma, że ktoś mu
Czyli widzę, że w sumie dla ludzi to normalne że się dzieje przed z czegoś rezygnuje, widocznie to powszechne. Ale trzeba doceniać bo przecież "Ktoś mógł nic nie napisać" xD dlatego ja nie rezerwuję, nie piszę do x osób jak czegoś szukam tylko jak coś chce od razu to zamawiam
@viciu03: widzę że kolega jest koneserem fantasy. Szukam czegoś dla mojego młodego (11 lat), tylko ta seria jest chyba zbyt straszna. Klasyki typu, władca pierścieni, Narnia, drobniejsze fantasy których nie pamiętam - ma za sobą. Ostatnio wraca do serii "Strażnicy" i ich prequeli. Możesz kolego drogi coś polecić? Tylko nie za straszne i bez "dziwnych" scen erotycznych (tj. seks pomiędzy para może być).
Co to za mania rezerwowania przedmiotów? Kupujesz albo nie. Chciałem kupić coś (za mniej niż 100 zł) we wtorek na olx a babka mówi, że zarezerwowane do piątku.


@plastic11: Na olx często ludzie nie mają doświadczenia w handlu i może chcą być mili, albo nie chcą stracić okazji, bo cholera wie, kiedy trafi się kolejny zainteresowany. Też przy jednej z pierwszych sprzedaży na olx zarezerwowałem coś komuś. To mnie nauczyło, by
@viciu03 a co w tym takiego dziwnego, ja też często pożyczam albo oddaję coś znajomym i zdarzało się, że ktoś coś zamówił, a ja mówię, że mogę im oddać, bo mi niepotrzebne już. Tak samo ja dostałem np. wiele BluRayów.
Czyli widzę, że w sumie dla ludzi to normalne że się dzieje przed z czegoś rezygnuje, widocznie to powszechne. Ale trzeba doceniać bo przecież "Ktoś mógł nic nie napisać" xD dlatego ja nie rezerwuję,


@viciu03: widzę, że kolega chyba pierwszy raz na OLX i ogólnie w młodym wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
OLX to jedno, ale zobaczysz jak wygląda komunikacja np. w pracy, urzędach, na LinkedInie itp
@NieBendePrasowac: no 20 lat mam więc młodziutki ( ͡° ͜ʖ ͡°) a to nie olx tylko VInted. I nie z odbiorem osobistym tylko miała złożyć zamówienie w piątek. Wiadomo jak świat działa ale też nie zawsze muszę z działaniem świata się zgadzać więc czasem sobie pomarudzę czując, że do tego świata nie pasuje ;)

@entro no lubię fantasy ale ostatnio nie mam czasu na czytanie i zbyt
uwielbiam takich zdecydowanych ludzi


@viciu03: rezerwacja dla kupującego daje "gwarancję" że sprzedający nie sprzeda oferowanego przedmiotu, za to nie gwarantuje sprzedającemu że kupujący kupi. Skoro tak Cię zabolało że kobitka uczciwie podeszła do sprawy i Cię na bieżąco poinformowała ( gdzie mogła olać? ) to w czym problem? Sprzedajesz dalej, to nie jest towar z datą przydatności by Ci się paliło. Następnym razem jak odkryjesz "przyjemność" sprzedaży rzeczy przez internety, pobieraj
@Urajah @mohawk @getresh: Nie wiem czy na olx jest tak samo, ale na vinted rezerwowany przedmiot przestaje być widoczny dla innych potencjalnych kupujących i w tym czasie ktoś zdecydowany nie miał szansy zobaczyć ogłoszenia, a i też jeśli np ogłoszenie łapało dużo polubień i np trafiło na stronę główną, to w tym czasie wypada z algorytmu poleceń i wszystko spada z rowerka. Ogólnie lepiej nie rezerwować.