Wpis z mikrobloga

74% Ukrainców wierzy że Ukraina odzyska swoje granice z 1991 roku.
Gdy już Zelensky odda Krym Rosji bo szanse że Krym odbiją militarne są na dziś bardzo małe bo Krym bez panowania na morzu i w powietrzu jest praktycznie nie do zdobycia.
A na potwierdzenie mojej tezy przytoczę fragment artykułu o Kampanii Krymskiej 1941-42

Po porażce na przesmyku, nowy dowódca 11. Armii – generał Erich von Manstein (Schobert zginął, gdy jego samolot pechowo wylądował na sowieckim polu minowym) – doszedł do wniosku, że zdobycie Krymu wymaga zaangażowania sił całej armii, a więc rezygnacji z marszu na Rostów

przy czym siły niemieckie i sojusznicze to 400tys głów a sowieckie 250tys i dominacja praktycznie w każdej dziedzienie nawet ilości sprzętu nie mówiąc o jakości

Konkludując, ciekaw jestem jak Zelensky odda już Krym to czy przejdzie wtedy drogę od bohatera do zera, biorąc pod uwage wygórowane oczekiwania Ukrainców które sam im narobił to bardzo możliwe
#ukraina #rosja #wojna #historia
  • 23
ak Ukraińcy przetną korytarz lądowy to jak rus będą zaopatrywać wojsko? Motorówkami? Xd most kerczenski to dość kruchy punkt xd


@mleko3-2procent: Niemcom zdobycie Krymu zajęło 8 miechów, a mieli całkowita przewagę którą Ukraincy nie zdobędą, a wtedy żadnego mostu krymskiego nie było
@M4rcinS: hahah tak bo mi wrzuciłeś mój wpis nazywając to anlizą mimo że to nie analiza tylko smieszkowanie, ziom straszny ból dupy. Takich chamów jak ty i ten bazmen czy jakoś tak to dla zasady usuwam komentarze, nie masz tu czego szukać
Odbicie Krymu to tylko jak USA NATO sypnęłoby grubo z kieszeni rakietami, pojazdami i jakimś samolotem.

Aktualnie kompletnie tego nie widzę ale chcę się mylić.


@KwadratF1: f-16 i rakiety +300km w dużej ilości to wtedy można zacząć myśleć
@alfaiomega1 No z tym co ma UA to prędzej się zesraja niż odbija Krym. Imo powinni się pogodzić, że Krymu nie będzie. Odbić donbabwe i ługande i negocjowac.
+ z krymem jest taki problem, że tam mieszkają ros*anie wiec ciekawe jak UA chce odbijać Krym nie zabijając cywili i czy USA/UE się na to zgodzą w co wątpię potężnie