Wpis z mikrobloga

W kwestii tego filmiku z ucinaniem głowy Aryo wysunął taką hipotezę. No sam nie wiem, mi tam się wydaje, że by to dało odwrotny efekt od zamierzonego, ale co ja tam wiem. Jak waszym zdaniem wypłynął ten filmik?

#ukraina #wojna #rosja #ankieta #pytanie
Pobierz Kagernak - W kwestii tego filmiku z ucinaniem głowy Aryo wysunął taką hipotezę. No sa...
źródło: awffwafw

Jak i po co wypłynął ten filmik

  • Ktoś chciał się popisać i sam to umieścił 28.5% (87)
  • Ktoś wysłał obcej osobie a ta to puściła do sieci 22.6% (69)
  • Wersja Aryo- ma to obniżyć morale Ukraińców 30.2% (92)
  • Jak dla mnie to jest fejk 4.9% (15)
  • Ukraińcy dotarli do nagrania i je upublicznili 13.8% (42)

Oddanych głosów: 305

  • 15
@Kagernak: nie wiem ale to jest debilizm robic i udostepniac takie cos, Ukraincy jeszcze bardziej ich znienawidza a swiat ma kolejny argument do wiekszego wspierania, obok kastracji i rozstrzelania.
@Kagernak: zdecydowanie nie jest przesadą założyć, że ruscy serio chcieli to opublikować bo myśleli - zgodnie z tzw. "rosyjską duszą" - że wszyscy się przestraszą i będzie rispekt na dzielni, i krnąbrne narody zbiegłych niewolników zegną kolana.
Nie bez powodu (znowu) reagują między sobą kciukami w górę i drwinami z ofiar, a nie masowym "weź to schowaj debilu".
No sam nie wiem, mi tam się wydaje, że by to dało odwrotny efekt od zamierzonego, ale co ja tam wiem


@Kagernak:

Ruscy od początku swojego istnienia są znani z takiego terroryzmu o efektach odwrotnych do zamierzonego.
Jeden z bardziej znanych przykładów to jak rozdawali afgańskim dzieciom miny ukryte w zabawkach, żeby im urywało ręce. No i nie podumali, bo jak zabijesz Pusztunowi dziecko to zabierzesz mu jedyne co miał do
@Kagernak: Osobiście obstawiam jeszcze inną wersję - wypuszczeni tego nagrania to świadoma operacja mająca podjudzić Ukraińców i dać do zrozumienia własnym żołnierzom, że w razie złapania zachowają się oni tak samo. Nie jest tajemnicą, że morale w wielu rosyjskich jednostkach, szczególnie zmobilizowanych, jest niskie. Dystrybuując takie nagrania dowództwo bądź służby może próbować zastraszyć własnych żołnierzy, aby się nie poddawali, obawiając się, że w przypadku mocniejszej ukraińskiej ofensywy kilka jednostek się podda