Wpis z mikrobloga

Pomagam bratu szukać mieszkania dla niego i ma kilka opcji na stole - mając na uwadze tylko lokalizacje i to że cena jest podobna co byście wybrali:
1. Bliska Białołęka (Głębocka) / Tarchomin (Światowida) - mieszkanie 55-60m (3 pok.),
2. Kamionek (Praga Południe), planowane metro na Minśkiej - mieszkanie 40m
3. Włochy, Raków (Instalatorów) - mieszkanie 42m (2 pok.)
#warszawa
  • 31
@Antiax: Mieszkam w sumie niedaleko. Generalnie okolica nienajgorsza, ale sama Głębocka potrafi się korkować.
Wiele zależy co komu do życia potrzebne.
Dodatkowe 20m2 to bardzo dużo.
Masz też metro które robi robotę. Blisko do ogromnego CH też może być zaletą.

Oczywiście mam na myśli Głębocką.

O Mińskiej nie mam zdania. Nie moje okolice.

Światowida i Raków takie samo odludzie.
Światowida i Raków takie samo odludzie.


@modzelem: Światowida jest długa, na Tarchominie to nie odludzie. Na oko to chyba przyjemna okolica.

@Antiax: Nie wyobrażam sobie mieszkania po tamtej stronie Wisły, a na Kamionku to już w ogóle. Dla mnie dylemat byłby między całkiem przyjemnym Rakowem a dodatkowymi metrami na całkiem przyjemnym Tarchominie, tyle że po złej stronie.

Edit: Instalatorów to nie jest tuż przy torach? To chyba odpada. Byliście tam,
Dlaczego na Kamionku w ogóle?


@Antiax: Bo to Kamionek. Na co dzień wolę spokój niż przygody. A jak brat planuje dzieci, to niech sprawdzi poziom okolicznych szkół, będzie miał wyobrażenie, jakie to sąsiedztwo.

Oczywiście może jestem uprzedzona i już dawno wszystko się zmieniło, change my mind.
  • 0
@herbatananoc: Planuje dzieci, ale nie w perspektywie gdy będzie tam mieszkał. 40m to za mało. Na Zupnicxej / Podskarbinskiej powstają nowe osiedla na circa 3 tysiące mieszkań, a wraz z tym cała infrastruktura usługowa, przedszkola, kawiarnie, piekarnie itd. Mocno będzie sie to więc rozwijać.
@Antiax: jasne, ale jak masz w okolicy najgorsze szkoły w mieście, to można się domyślić, że rodzice chodzących do nich uczniów też są specyficzni. Mnie nie chodzi o brak kawiarni, tylko wybitnie praski klimat. Ale co kto lubi.
  • 0
@Lugner: Na Mińskiej może być za kilka lat metro, a jak tak to raczej łatwo będzie sprzedać / wynająć.

Raków (Instalatorów) ma MPZP i zapowiada się, że rozwój okolicy pójdzie w dobrym kierunku. Powstanie trochę mieszkaniówki jeszcze, ale do tego tereny rekreacyjne i zielone są już zatwierdzone. Metra nie będzie, ale są już autobusy i tramwaje.

Budżet 650k.
Światowida i Raków takie samo odludzie.


@modzelem: @Antiax Raków i Instalatorów wygląda ciekawie, ale zależy ile jest metrów do Grójeckiej. Tam dużym plusem jest tramwaj, przystanek kolejowy i zaplecze usługowe Szczęśliwic. Od skrzyżowania Instalatorów i Grójeckiej do Ronda Daszyńskiego jest 4 km, a z Głębockiej ponad 10, a to ma ogromne znaczenie jakby chciało się jeździć rowerem po mieście.

Głębocka - zależy w którym miejscu. Za kilka miesięcy będzie buspas od
ograniczenie prędkości robi swoje.


@Antiax: Jakie ograniczenie prędkości? Linia kolejowa idąca przez Raków za kilka lat (pewnie bliżej 7-10) zostanie rozbudowana z 2 do 4 torów, więc znacznie wzrośnie ruch pociągów.

Na Mińskiej może być za kilka lat metro


@Antiax: Nie nastawiałbym się na to metro.
@Antiax: mieszkałam na instalatorów jakieś 3 lata temu przez jakieś 2 -3 lata i było super. Bardzo dobrze mi się tam mieszało lokalizacja super, nie żadne zadupie Białołęka. Na lotnisko blisko. Teraz mieszkam w okolicy i czasem przechodzę, otworzyło się na miejscu dużo lokali, dentysta, siłownia wszystko:) i jest ładnie
@Antiax: mieszkałam na instalatorów jakieś 3 lata temu przez jakieś 2 -3 lata i było super. Bardzo dobrze mi się tam mieszało lokalizacja super, nie żadne zadupie Białołęka. Na lotnisko blisko. Teraz mieszkam w okolicy i czasem przechodzę, otworzyło się na miejscu dużo lokali, dentysta, siłownia wszystko:) i jest ładnie @Antiax: i fakt jest blisko PKP ale jak dla mnie to zaleta- bardziej słychać samoloty niz kolejkę, ale to nie
  • 0
@marian1881: Ograniczenie prędkości do 40 km/h w rejonie stacji Warszawa Grochów / Podskarbińskiej. Do tego to się odnosiło. A jeśli chodzi o to M3 na Mińskiej to też mam wrażenie, że M3 może finalnie nie robić objazdu po Pradze.

No to jest mieszkanie raczej na 5-7 lat, nie dłużej. Później będzie potrzebne większe.

400m do tramwaju PKP Rakowiec więc Grójecka to kolejny przystanek.
  • 0
@Atsawed: Dzięki bardzo za opinię :) Miałaś na myśli, że bardziej tam słychać samoloty? Okęcie dość daleko więc wydawałoby się, że mimo wszystko nie powinno być źle.