Wpis z mikrobloga

Mirki z #rower. Byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze kasety do roweru. Mam #ebike z kasetą Kaseta Shimano CS-HG500 11-42T 10 speed. Chciałbym ją wymienić, ale dokładnie ta kaseta jest niedostępna. Szukam zamiennika, ale nie jestem pewien na co zwrócić uwagę. Czy powinienem szukać po prostu kaset 11-42T czy zwrócić uwagę na coś jeszcze? Skoro to ebike to ze względu na wagę chyba dobrze, żeby największa przerzutka była ze stali?
  • 7
@ujdzie: O, dzięki! Szukając 10-rzędowych znalazłem na przykład SHIMANO CS-LG400 10s 11-43T. Czy mogę po prostu zamienić 11-42T na tą 11-43T czy muszę wtedy wziąć pod uwagę coś jeszcze? To moja pierwsza wymiana kasety, więc sorry za noobowe pytanie
@ujdzie: Z łańcuchem to jasna sprawa! Niestety jak czytam o tej kasecie LingGlide to jest tam taka uwaga:

UWAGA: Kaseta CS-LG400 współpracuje tylko i wyłącznie z komponentami z serii Shimano Linkglide, takimi jak:

Manetka: SL-M5130-R10 / SW-EN600-R

Przerzutka tylna: RD-M-5130-GS / RD-U6050


Czyli niestety musiałbym wymienić tez manetkę i przerzutkę, bo mam z serii DEORE RD-M6000
@jestempirat: właśnie się zacząłem doktoryzować z tematu, bo widziałem na grupach na FB, że kasety LG polecali i chwalili, ale może to 11s było kompatybilne, czy coś.

Na plus systemu - to jest nowy kierunek, w którym Shimano zmierza i będzie unifikować pod tym kątem cały dół i środek swojej oferty (Cues i LinkGlide), więc jak kasa nie stoi na przeszkodzie to zmieniasz manetkę oraz przerzutkę i jesteś zabezpiezczony na lata.