Wpis z mikrobloga

Zmarł mój ojciec i bedę wybierać się do rodzinengo miasta załatwić z mamą akt poświadczenia dziedziczenia. Notariusz mówiła, że do nieruchomości wystarczy sam numer księgi wieczystej a do samochodu oni nic nie wpisują w detalach jedynie, ile %kto dziedziczy ale jeśli chcemy by samochód był tylko na mame to musimy potem razem iść do wydziału komunikacji by przerejestrować? Czy co mam zrobić by mnie w tych papierach nie było bo nie chce by się potem okazało, że nie chcą ubezpieczyć albo będą problemu przy spredaży i będzie trzeba ciągle jeździć by jeszcze coś załatwiać.
O czymś jeszcze musze pamiętać?

#spadek #prawo #dziedziczenie #notariusz
  • 6
jeśli chcemy by samochód był tylko na mame to musimy potem razem iść do wydziału komunikacji by przerejestrować?


@elena-mary: nie, będziecie musieli podpisać umowę sprzedaży/darowizny swojej części samochodu, tak żeby była jedynym właścicielem.
@sphinxxx: @Adams_GA dzięki. Może orientujecie się w jeszcze 1 kwestii. Jeśli niedługo zacznie się sprawa sądowa o dziedziczenie po moim dziadku to teraz stroną w postępowaniu zamiast ojca stajemy się my czyli wszystkie dzieci i żona po zmarłym ojcu?