Wpis z mikrobloga

W zeszłym tygodniu zgłębiałem tajniki algorytmów restoracji i upscalingu, czego efektem jest nowa lepsza wersja modelu LoRA Kasi do Stable Diffusion. Midjourney V5 to jeszcze nie jest, ale mam kilka pomysłów jak można to w przyszłości jeszcze ulepszyć. Może nastepnym razem zrobić kogoś innego? Czekam na pomysły.

Link do modelu: https://civitai.com/models/25741

#13posterunek #stablediffusion #ai #grafikakomputerowa
Pobierz dodd - W zeszłym tygodniu zgłębiałem tajniki algorytmów restoracji i upscalingu, czeg...
źródło: 00089809c4a28d88390002dc53b196d2a1080c76fab20
  • 28
@dodd: Ok, zakładam, że nie wystarczy wrzucić modeli z Draw Things do tego katalogu, tylko brakuje mi tam właściwego pliku. To już nie zawracam głowy, posiedzę nad tym.
@dodd dzięki! A w końcu i tak nie udało mi się nic wygenerować. Po naciśnięciu generate w terminalu pokazuje się błąd, że coś tam jest skompilowane bez obsługi CUDA, ale ja nie mam karty nVidii, więc bez sensu gdyby bylo…
@sm_m: A jaki błąd? Może będę mógł coś pomóc. Rozumiem, że skoro używasz Draw Things to masz Mac-a z Apple Silicon?
@dodd Tak, szukałem rozwiązania w Google, ale nie znalazłem nic konkretnego. Jak wrócę do domu to sprawdzę dokładnie! Dzięki za pomoc (:
@sm_m: Kurde, nie wiem. Sam komunikat 'Torch not compiled with CUDA enabled' to mi się pojawia, ale w formie warninga przy uruchamianiu.