Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Według Kodeksu Pracy pracodawca może zmusić pracownika do pracy w nadgodzinach.
Aktualnie jest w robocie, w której kierownik i pracodawca są osobami, które nie powinny pracować z ludźmi. Siedzę tam jedynie po zdobycie doświadczenia, a na nich mam wywalone.
Macie jakieś dobre wytłumaczenia, które można zastosować, gdyby chcieli żebym robił nadgodziny?
Czy ściema typu: po pracy zajmuję się dzieckiem siostry i nie mogę zostać dłużej. Przeszłaby?

#pracbaza #praca #januszex #kolchoz



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim a czym się zajmujesz w pracy?
Bo to pewnie nie dotyczy wszystkich zawodów. Mi to brzmi jakby było pisane na takie sytuacje w stylu ze np chirurg operuje pacjenta, no to w trakcie operacji nie powie,,wybiła 16, idę, nara"
pracuję przy maszynie cnc. Nie jest to wymagająca praca


@mirko_anonim:

Kodeks pracy wskazuje, że wymaganie od pracownika nadgodzin może mieć miejsce w przypadku prowadzenia akcji ratowniczej i konieczności ochrony zdrowia ludzkiego oraz dóbr materialnych, a także w sytuacjach wymagających usunięcia awarii w wyjątkowych potrzeb pracodawcy


imho gdyby Cie spytali to mow, ze nie decydujesz sie robic nadgodzin, bo tak zdecydowales i rezygnujesz z mozliwosci wytlumaczenia czemu.