Wpis z mikrobloga

@Makavlani: Do mnie jakoś dwa/trzy tygodnie po założeniu konta w banku zadzwoniła jakaś baba, która musiała się o tym dowiedzieć, bo potwierdziła, że rzeczywiście mam to konto od niedawna. W każdym razie chciała zrobić "weryfikację" i poprosiła, żebym podał jej moje dane, typu imię/datę urodzin/adres i pesel. Imię, adres i datę zmyśliłem, ale i tak u siebie "zanotowałaXD" odmówiłem oczywiście podania peselu, coś tam zaczęła gadać, że wystarczy 5 ostatnich cyfr,
@Makavlani: Orange podawał numer tym od fotowoltaiki i innym takim z "darmowymi" podarunkami, dokładnie znali miasto do którego dzwonią, a niby numer wylosowali. Pisano o tym na forum telepolis
@Makavlani: Tak dla formalności to wszelakie opłaty celne jeżeli mają wystąpić przy paczkach z zagranicy, opłaca się u kuriera poczty gotówką gdy przychodzi z paczką, albo na poczcie jak będzie awizo.
@r5678: Pamiętam jak raz mi przyszła kurtka z Wielkiej Brytanii. Musiałem pisać maila do Oddziału Celnego Pocztowego w Zabrzu i opisywać dokładnie jaka jest zawartość paczki, co się tam znajduje, skąd zamówiłem i dopiero potem listonosz pobrał paczkę, przyjechał i dodatkowo opłata celna to była chyba 1/3 wartości samej zawartości ( ͡° ͜ʖ ͡°)