Wpis z mikrobloga

@DrCieplak: ciężko o less lethal środek, który zadziała na agresywnego psa. Agresywny pies w amoku, potrafi sobie nic nie robić z gazu pieprzowego, nawalania pałka, czy kopania.
Jak pies ma obroże, to najlepiej spróbować go nią poddusić, wkładając rękę między obroże, a szyję, próbować ja zacisnąć po przez skręcanie ręki.
Tanie paralizatory, czyli wszystko co nie jest taserem, albo podróbka tasera, służą tylko do zadawania bulu i nie paraliżują układu
inshallah - @DrCieplak: ciężko o less lethal środek, który zadziała na agresywnego ps...
  • Odpowiedz
@DrCieplak: Jak ugryzł to jeśli masz pod ręka wodę to zacznij nią lać ze szlaucha, w innym przypadku taczka - łapiesz psa za tylne łapy i podnosisz do góry jak taczkę, fizjonomia wymusi, żeby puścił uchwyt. Gorzej, ze wtedy może to przekierować na Ciebie ale wtedy już paralizator albo po prostu #!$%@? szybciej niż on biegnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@inshallah: A jak paralizator/taser zadziała na psa który podbiega ale jeszcze nie ugryzł?


@DrCieplak: Sama skuteczność już po trafieniu z tasera wynosi od 86% do 97% w zależności od źródła.
Axon(producent) podaje, że skuteczność po trafieniu to 99%, a skuteczność "w boju", to od 80 - 95%.
Natomiast różne departamenty policji w USA podają, że skuteczność w boju wynosi od ok 60% do ok 80%.
Skuteczność w boju, bierze pod uwagę wszystkie przypadki, kiedy elektrody tasera nie miały wystarczającego kontaktu z ciałem, albo po przez spudłowanie podczas strzelania, grubą odzież, wpływ środków odurzających, oraz to, że niektórzy ludzie są
  • Odpowiedz
Strzelanie do pasa, który trzyma twoje dziecko, też jest średnim pomysłem, szczególnie, że postrzelony pitbull, potrafi jeszcze przez parę minut nadal atakować i nic sobie z tego nie robić.


Gdy pies już gryzie dziecko to rzeczywiście na strzelanie jest już dość późno. I szczególnie niebezpieczne byłoby strzelanie w głowę (chyba, że z przyłożenia). Niemniej, nawet pitbull postrzelony skutecznie w głowę/serce nie będzie fikał kilku minut. Tylko nie mówimy tutaj o strzelaniu z
  • Odpowiedz