Wpis z mikrobloga

Mirki, stara naogladała się w święta garka na prąd do gotowania za 6 patyków u siostry i tez chce ().

oglądałem filmiki na YT, porównujące thermomiksa i lidlomiksa i wychodzi na to że z Lidla jest bardzo dobrej jakości, a thermomiksa jest wyjątkowo dobrej jakości.

chciałbym zasięgnąć rady prawdziwych ekspertów z wykopu, bo dobrze wiem że te z google są gówno warte ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Doradzcie co warto kupić, czy są jakieś duże różnice, które sprawiają że warto wydać drugie tyle na thermomiksa.

#thermomix #lidlomix #gotujzwykopem #gotowanie
  • 37
czy są jakieś duże różnice, które sprawiają że warto wydać drugie tyle na thermomiksa.


@mocarny_knur: Oczywiście. Thermomix to inżynieryjne dzieło sztuki, lokata na pokolenia, a lidlomix to zwykła podróba. Thermomixa z dumą postawisz w centralnym punkcie kuchni, a lidlomixa będziesz chować po szafach jak jest nieużywany.
P.S. Nie mam ani jednego, ani drugiego, więc jestem obiektywny.
  • 1
@ptakov23 ja remontuje iża 49 i wsadziłem już 12 kafli to nie narzekam że gar drogi xddd. chciałbym się tylko rozpatrzeć czy rzeczywiście jest taka wielka różnica żeby wydać drugie tyle. pytanie ile te pośredniczki biorą za sprzedaż tego garka
@mocarny_knur: przepisy (te od producenta) są identyczne. Porównywałam z sąsiadką. Ona ma starszy model thermomixa, u mnie lidlomix.
Tylko thermomix ma większą bazę, ale płatną - poza garem musisz wykupić abonament na przepisy.
Lidlomix ma mniejszą bazę, część przepisów to te od użytkowników i one są średnie, za to wszystkie przepisy są darmowe.

Poza tym różnic nie ma. I jedno i drugie ukręci co ma zadane. To raczej kwestia tego czy
@mocarny_knur matka ma lidlomixa, kuzynka thermo. jak jeszcze z nią mieszkałem to jej pomagałem przy wyborze, jak to ogarnąć. z tego co wiem to thermo ma płatna bazę przepisów, można dokupowac takie "pastylki" coś jak pendrive, wpinasz i masz przepisy. matka mówiła, że kuzynka w sumie narzeka bo wszystko kosztuje. lidlomix działa, ma darmowa baze, przepisy są aktualizowane, ale dla mnie ani to ani to nie warta pieniędzy. no spoko, zamiesza, upiecze,
@mocarny_knur jak matka to kupowała to myślałem, że wow. jak raz sam chciałem coś zrobić to stwierdziłem, że to #!$%@? bo skoda mi czasu.

wrzuć 10g tego, mieszanie, wrzuć 5g tego, szatkowanie, podpiekanie, sranie. mija 30 min a ty dostajesz coś co byś sam zrobił w 15, no ale jak ma 2 lewe ręce i macie miejsce bo to zajmuje sporo miejsca to ja bym brał, ale raczej lidlo bo no podstawowe
@mocarny_knur: z takich bardziej technicznych to TM ma 10k obrotów na minutę, LM jeśli dobrze pamiętam 5k...
więc zupy kremy wychodzą o wiele lepiej, wyrabianie ciast, i podobnych również będzie szło szybciej i sprawniej w TM..

LM jest większy od TM... w tym drugim jeśli robisz dla 2 osób to ok, dla więcej to już średnio..

Platforma w TM jest płatna 200zł na rok, ale masz masę przepisów wciąż aktualizowanych w