Wpis z mikrobloga

Witam
Nie wiem czy się zbłaźnie pytając o tańszą kartę - nie mam wielkich wymagań.
Otóż spaliła mi się moja 10-letnia karta gtx 660 i postanowiłem szukać nowej.
Znalazłem coś takiego Gigabyte GeForce GT 1030 2 GB, będzie to słuszny wybór, czy coś lepszego będzie w tych pieniadzach mogę dorzucić 100zł więcej. Czytając inne tematy zauważyłem, że kartę dobiera się do procesora i płyty głównej - jestem zielony i nie wiem czy ta lub inna karta będzie odpowiadała,
gigabyte ga-b85m-d3h​ - Płyta Główna​
Intel Core i5-4570 3.2Ghz
Sprzęt już swoje ma bo był kupowany razem z karta ale daje rade, jak wspomniałem wcześniej nie gram w bardzo wymagające gry.
Chciałbym jeszcze zakupić RAM z 8gb. posiadam 2 kości po 4gb - nie będą się gryzły?
#kartygraficzne #komputery #podzespolykomputerowe
  • 18
@Jenga95: Kurde bo będę zmieniać swoją na rtx 3060 i możliwe, że będę sprzedawać gtx 1060 6 gb super jetstreama, super mi służyła ale czas na rozbudowe, tylko Ty chyba potrzebujesz na juz i jak sam rzekles nowa, moim zdaniem 1060 to super karta - pewnie niedługo jak sie zdecyduje na zakup to wystawie swoja na allegrolokalnie
@Jenga95: Jak kupisz ,,za dobrą" kartę to nawet po wymianie procka będzie dobra.

Taka 1660 starcza do bardzo bardzo wielu rzeczy. Co prawda nie gram, ale montuje filmy w 4k i czasem proste produkcje w 8k i nadal daje radę ta karta. To wszystkich gier w FHD da radę.

Ale czy ta Asusa jest warta 1k? Ja 1600 Gaming Pro na 3 wentylatorach 3 lata temu kupiłem za 1100 zł. Także
@Jenga95: kup sobie za 100 pln kartę typu gtx 660, 760, 960, 1050 albo radeona rx 470, 560, 570.
Czy ogólnie coś podobnego, ram znajdziesz za 60pln. jak masz jakieś popularne kostki to może nawet uda się znaleźć takie same. A resztę pieniędzy zatrzymaj, na zakup nowego kompa, albo nowej karty graficznej.