Wpis z mikrobloga

Proponuję utworzyć nową nitkę.
#filmy z głębszym przesłaniem filozoficznym, docierające bardziej do podświadomości, potrafiące dokonać jakiegoś przewartosciowania, zmiany przekonań itp. Po których człowiek rozmyśla i analizuje przez kilka dni i chętnie wraca do ponownego seansu.
Moja propozycja: Barwy Ochronne w reżyserii Zanussiego
#kino
k2Marko - Proponuję utworzyć nową nitkę. 
#Filmy z głębszym przesłaniem filozoficznym...

źródło: temp_file.png5112211196502008853

Pobierz
  • 17
@k2Marko w ogóle to Zanussi miał lepsze i gorsze dzieła, ale jeszcze na poziomie barw ochronnych moim zdaniem jest krótkometrażowe Zaliczenie z Olbrychskim jeśli nie widziałeś. Trochę lżejsze i na inny temat, ale też fajne do rozkminki.
@zwei Nie oglądałem Zaliczenia, dziękuję za sugestię. Zanussiego widziałem jeszcze Ilumminacje która również polecam. Nie urzekła mnie tak jak Barwy ale też trzyma wysoki poziom i kilka rozkminek się odpaliło po seansie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Droden: swoja drogą to jest moim zdaniem jedyny film Tarkowskiego w którym ta jego filozofia działa. W innych jego filmach ta jego nachalna pochodna religijności strasznie mnie męczy, a czasami wręcz zaciera przekaz materiału źródłowego (Solaris)
@To_ja_moze_pozamiatam No Into the Wild to dla mnie akurat bardzo ważny film i cieszę się że na niego trafiłem w odpowiednim momencie życia. To jest czysta inspiracja do pełnowartosciowych podróży, a muzyka Veddera jest po prostu obłędna.