Wpis z mikrobloga

@lord_xenu: to prawda. W końcu "oczy są zwierciadłem duszy". Kiedyś spotkałam nawróconego byłego więźnia, kilka dziar na twarzy, ale nie powiedziałbyś, że siedział, bo autentycznie miał oczy pełne spokoju i miłości.
@niochland: Tutaj nie chodzi o wygląd wbrew pozorom. Ubrał bys goscia w garnitur, zmienił fryzurę i wygladal by "ok" na zdjęciu. Tak naprawdę to uczucie "nie znam go ale czuje ze to patus" wynika z tego ze nas mózg swietnie zapamietuje schematy i jesli raz zetknęliśmy sie z patusami to bedzie mu łatwo rozpoznać podobny bodziec. Co nie jest tez szczególnie trudne bo patola ma inny wygląd, slang, styl, gesty, czy
@tesknilam_: No nie wiem. Taki Winston Churchill na przykład miał ryj jak typowy, angielski podstarzały przedstawiciel klasy lumpenproletariackiej, zachlany po wyjściu z pubu, śmierdzący fajami, drący mordę na meczach i na ulicy, wredny i walący głupie teksty do przypadkowych panienek. Wystarczyłoby go tylko ubrać współcześnie i zaopatrzyć w odpowiednie atrybuty typu jakaś polówka z podniesionym kołnierzem i jakiś złoty łańcuch czy tam coś w tym stylu(
@tesknilam_: moja była ostro się na mnie o to wkurzala bo twierdziła ze "oceniam jej znajomych po wyglądzie", najczęściej po max miesiacu okazywalo sie ze ten kolejny "spoko równy kumpel/kumpela który tylko tak zle wygląda" okazywał się dokladnie tym czym dla mnie wyglądał na pierwszy rzut oka (złodziejem, ćpunem, patusem itd). Oczywiście nie nalezy oceniac ludzi po wyglądzie na ktory nie mieli wpływu (trądzik, blizny po operacji itd) ale jeśli ktoś
@Gulczas1337 a jak okładka jest z papieru toaletowego i ma napisany tytuł z 3 błędami ortograficznymi i jednym stylistycznym i błędnym autorem to oceniasz? czy myślisz, że to żarcik taki niewinny i w środku na bank jest to czego szukałeś i rozpoczynasz czytanie?