Wpis z mikrobloga

Dziś mija okrągły rok, gdzie pierwszy raz przeczytałem że ruskimi się kończy sprzęt, rakiety i żołnierze. Niech ktoś mnie zawola jak się już im wszystko skończy. Lubię czytać tę wysrywy ekspertów wojennych.

#rosja
#wojna
#ukraina
  • 91
  • Odpowiedz
@11262: też mnie to śmieszy. Czy wy ludzie jesteście ślepi? Jak by ruskim się kończył sprzęt to by sięgali z magazynów po starsze czołgi jak t55 czy t62 i musiałaby ograniczyć działania ofensywne do wąskiego kawałka frontu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@blah1blah2: też mnie to śmieszy. Ukraińcy z zachodnim sprzętem i dziesiątkami miliardów dolarów pomocy nigdy by nie stracili nawet 1cm Bachmutu przeciwko atakującym ruskim w t55 czy t62, prawda? Smacznego jajeczka życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@11262: Bo się skończył. Chodziło o to co zgromadzili do tamtego ataku, a nie cały sprzet w Rosji. Przecież wtedy sie wycofalki spod Kijowa, bo brakło sił na utrzymanie zdobyczy.
  • Odpowiedz
@11262: Minął rok odkąd Ukraina straciła wszystkie elektrownie. rosji nie kończą się rakiety i ciągle atakują sieć energetyczną Ukrainy prawda?
  • Odpowiedz
@11262: lol Bachmut. Miał być Kijów w 3 dni, minął rok i sukcesem jest to, że jest SZANSA na zdobycie wiochy bez znaczenia strategicznego. Po 2 miesiącach szturmów. Potężne mocarstwo wielkiej rasiji :D

Wesołego jajka!
  • Odpowiedz
@11262: nie wiem, co lubią Ukraińcy, ale jaranie się onuc bachmutem to jak jaranie się, że po miesiącach walk pada Radomsko, gdy Warszawa miała paść w 3 dni. Ruscy się uparli na tę wiochę, bo to symbol, że jakiś sukces mogą jeszcze odnieść. Nic to, że tyle ich tam już zmieliło, że nijak tego nie będą w stanie wykorzystać. O ile w ogóle są w stanie go zdobyć, bo już pada
  • Odpowiedz
@Kotlet_z_Chabowy: Bachmut to jest przede wszystkim ważny dla Rosji. Desperacko potrzebują najmniejszego zwycięstwa, by przekonać społeczeństwo, że są nadal potężni.

Już sam ten fakt plus to, że 8 miesięcy ten rejon szturmują, w tym 3 miesiące niby pada jest po prostu kompromitacją Rosji jako wannabe mocarstwa.
  • Odpowiedz
@CXLV: powiedz o kim to gorzej świadczy? O ruskich że robią takie aberracje, czy o Ukraińcach którzy tracą terytorium na rzecz ruskich mając do dyspozycji zachodni sprzęt i pieniądze? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Corona-Regni-Poloniae Ja bym raczej zapytał czy Bachmutu obroniony i czy było to warte życia tysięcy Ukraińców?
  • Odpowiedz